5 rzeczy, które kierowca zawodowy powinien mieć przy

Dzięki tym rzeczom wyjazd w długą trasę stanie się o wiele przyjemniejszy!

Transport drogowy to wymagająca branża – wie o tym każdy kierowca zawodowy. Wyjazd w trasę wymaga poświęceń i stawiania czoła trudnym wyzwaniom: począwszy od bolesnych rozstań z najbliższymi aż po mało luksusowe warunki bytowania. Istnieje jednak kilka rzeczy, które potrafią uprzyjemnić życie truckera. Poniżej wyróżniliśmy 5 z nich.

1. Telefon

To absolutny MUST HAVE każdego kierowcy, który wyrusza w długie trasy, zwłaszcza za granicę. Telefon z GPS jest nieoceniony, kiedy zawiedzie Cię nawigacja, pokazując najbardziej optymalną i aktualną trasę podróży. Dodatkowo dzięki zniesieniu opłat roamingowych, utrzymanie kontaktu z bliskimi stanie się dla Ciebie jeszcze łatwiejsze i tańsze. Dlatego nie żałuj sobie minut na rozmowy z rodziną – o relacje należy dbać nawet, gdy jest się tysiące kilometrów od siebie!

2. Laptop

Nie ma lepszego sposobu na odstresowanie niż obejrzenie dobrego filmu po skończonej pracy. Właśnie dlatego zabranie ze sobą w trasę laptopa lub tableta to bardzo dobry pomysł. Dzięki tego rodzaju sprzętom możesz też komunikować się z rodziną i znajomymi, używając platform, takich jak Skype, Facebook, itp.

3. Apteczka

Ból głowy, skaleczenie, zatrucie pokarmowe… kierowcy zawodowi są narażeni w trasie na różnego rodzaju dolegliwości. By załagodzić ich skutki, zadbaj o odpowiednie wyposażenie apteczki. Nie powinno w niej zabraknąć środków przeciwbólowych, leków na przeziębienie, dolegliwości żołądkowe, itd.

Zobacz również: Na jakie choroby są narażeni kierowcy ciężarówek?

4. Lodówka i kuchenka turystyczna

Słoiczek szczęścia od żony lub mamy, czyli jedzenie spakowane w trasę – to namiastka rodzinnego domu, którą w trasie docenia każdy kierowca. By móc skosztować domowych smakołyków, zaopatrz się w lodówkę turystyczną, która pozwoli Ci przechować żywność, oraz kuchenkę turystyczną, która ułatwi Ci jej podgrzanie.

5. Rower

A po takim sutym obiadku warto się trochę poruszać ???? Wielu kierowców w czasie pauz decyduje się na aktywność fizyczną. Nic dziwnego, wiele godzin spędzonych za kółkiem odbija się na sprawności i sylwetce. Rower spakowany w trasę to zatem doskonały sposób na zabicie nudy, wyrzeźbienie sylwetki oraz poprawę zdrowia i samopoczucia.

A Wy jakie gadżety lub akcesoria dopisalibyście do listy „uprzyjemniaczy” długich tras? ????