Ceny paliw spadają

Obecny tydzień przyniósł ponowne spadki cen w rafineriach krajowych, a co za tym idzie, utrwalił tendencję spadkową także na stacjach benzynowych.Obecny tydzień przyniósł ponowne spadki cen w rafineriach krajowych, a co za tym idzie, utrwalił tendencję spadkową także na stacjach benzynowych. W tym tygodniu cena benzyny na stacjach paliwowych spadła średnio o 6 gr/l, cena oleju napędowego o 4 gr/l, a cena autogazu o 2 gr/l. 

Litr benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 kosztował tyle samo co teraz na początku marca tego roku. Wynik ten jest o 47 groszy mniejszy niż tegoroczne maksimum z początku miesiąca lipca. Jeśli chodzi o olej napędowy. To jego cena jest identyczna jak dokładnie dwa tygodnie temu. W tego wynika, iż po ubiegłotygodniowym wzroście, ceny ponownie obniżono.
W tym tygodniu ceny benzyny zaliczyły największy spadek w skali całego kraju. Benzyna bezołowiowa najtańsza jest w województwie pomorskim. Za jej litr zapłacimy 4,47 zł za Eurosuper 95 i 4,74 zł za Superplus 98. Z kolei najtańszy olej napędowy zatankujemy w województwie świętokrzyskim i śląskim – odpowiednio 4,27 i 4,25 zł/l. Najwyższe ceny paliw obowiązują w województwie zachodniopomorskim. Tutaj za litr Pb 95 kierowcy płacą średnio 4,72 zł, za Pb 98 5,04 zł, a za olej napędowy 4,47 zł. 
Ceny benzyny na stacjach paliw, w porównaniu do roku poprzedniego, są zaskakująco niskie. W roku 2014 benzyna była droższa średnio o 70 groszy na litrze, olej napędowy blisko o 90 groszy, a autogaz o 80 groszy.