Co nas burzy, co nas roznieca, czyli 9 irytujących zachowań kierowców na drodze

Nikt tak nie potrafi wyprowadzić z równowagi kierowcy jak… drugi kierowca. Wie o tym każdy, kto choć raz zasiadł za kierownicą samochodu. Co najbardziej działa na nas jak płachta na byka?

Nikt tak nie potrafi wyprowadzić z równowagi kierowcy jak… drugi kierowca. Wie o tym każdy, kto choć raz zasiadł za kierownicą samochodu. Co najbardziej działa na nas jak płachta na byka? Oto zestawienie 10. najbardziej irytujących zachowań:

1. Jazda na zderzaku – zdarza się, że samochód za Tobą jedzie tak blisko, że prawie czujesz oddech jego kierowcy na szyi. A przecież wystarczy nagłe hamowanie i kraksa gotowa!

2. Niesygnalizowanie manewrów skręcania, zmiany pasów, itp. – to irytujące kiedy kierowcy uważają, że powinieneś się domyślić, co za chwilę zrobią, prawda?

3. Telefoniczne przygody – kierowcy, którzy bardziej interesują się swoim telefonem niż tym, co dzieje się na drodze psują nam krew!

4. Długie i ostre światła – nie ma nic „przyjemniejszego” niż bycie oślepionym podczas jazdy.

5. Powolna jazda – najgorzej jest wtedy, kiedy wolni kierowcy „szarżują” na lewym pasie…

6. Niedzielni kierowcy – nie dość, że wszystkiego się boją, to na dodatek nie wiadomo czego się po nich spodziewać.

7. Klakson najlepszy na wszystko – nic tak nie „poprawia” humoru jak osoby nadużywające klaksonu, by poganiać innych kierowców lub odreagować korek.

8. Cwane zagrania, czyli kierowcy, którzy jadą innym pasem na początek kolejki, a potem próbują się wepchnąć. Majstersztyk!

9. Parkowanie na dwóch miejscach – bo jedno to za mało…?

Na tym kończymy, choć jesteśmy przekonani, że można dopisać listy jeszcze kilka punktów. Macie jakieś swoje propozycje?