Jaki prezent dla kierowcy zawodowego?

Tym, którzy nie mają jeszcze prezentów dla drajwerów, podpowiadamy, jaki podarunek znaleziony pod choinką może ich najbardziej ucieszyć.

Jeszcze kilka zakrętów i na horyzoncie pojawią się Święta – okres, w którym stęsknione rodziny mogą spędzić nieco więcej czasu ze swoimi zapracowanymi bliskimi, w tym z zawodowymi kierowcami zjeżdżającymi na ten czas z trasy. Tym, którzy nie mają jeszcze prezentów dla drajwerów, podpowiadamy, jaki podarunek znaleziony pod choinką może ich najbardziej ucieszyć.

1. Kawka + kubek

W czasie długich i męczących tras ciepła kawa wypita prosto z kubka termicznego to prawdziwe wybawienie dla drajwera. Jeśli więc nie masz pomysłu na prezent dla kierowcy zawodowego – opakowanie dobrej jakości kawy wraz z zatrzymującym temperaturę kubkiem z pewnością zadowolą obdarowanego. Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz również rozważyć zakup AeroPressu – urządzenia, które pozwala na przyrządzenie pysznej świeżej kawy w trudnych, kabinowych warunkach.

2. Alarm przeciw zasypianiu

Kierowcy zawodowi, spędzający w trasie długie godziny, skarżą się na wzmożoną senność, która często bywa powodem niebezpiecznych sytuacji na drodze. W trosce o bezpieczeństwo bliskich-kierowców warto zatem pomyśleć o zakupie pierścienia, który mierzy tętno i wykrywa wszelkie anomalie lub słuchawki na ucho rejestrującej ruch i reagującej na opadanie głowy. Taki prezent można kupić już za kilkanaście złotych!

3. Podgrzewana mata na fotel

Podgrzewana mata na fotel to praktyczne akcesorium, które uprzyjemni kierowcy każdą zimową podróż. Wystarczy podłączyć matę do gniazda zapalniczki, a po niedługim czasie zniknie dyskomfort związany z przebywaniem w zimnej kabinie. Dobrym pomysłem może być również zakupienie maty z opcją masowania, dzięki czemu nawet najbardziej spięty kierowca będzie mógł się odprężyć, nie wychodząc z auta.

4. Wideorejestrator

Strzeżonego Pan Bóg strzeże, dlatego każdy kierowca powinien mieć ze sobą w kabinie wideorejestrator – urządzenie, które nagrywa wszelkiego rodzaju sporne zdarzenia: kolizję, wypadek czy próbę kradzieży, zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo poruszania się ciężarówką. Jeśli Twój krewny-kierowca nie posiada swojej „kamery”, z pewnością ucieszy się, kiedy zobaczy ją pod choinką!