Jak ochronić samochód przed mrozem?

Niskie temperatury przywitaliśmy wraz z początkiem Nowego Roku. Nadejście mroźnej zimy jest równoznaczne w pojawiającymi się utrudnieniami dla kierowców. Istnieje jednak kilka prostych sposobów jak ułatwić sobie jazdę samochodem podczas niskich temperatur.

Zamarznięte drzwi

Chcąc wyjechać o poranku do pracy bardzo często napotykamy problem związany w otwarciem drzwi. W takim przypadku używamy siły, a to doprowadza do uszkodzenia klamek, zamków, czy też uszczelek. Warto zatem uprzednio przygotować się na tego typu ewentualności. W celu zakonserwowaniu zamka oraz klamki pomocna okaże się wazelina oraz ogólnodostępne produkty, które zabezpieczą uszczelki przed pękaniem.

W stronę Słońca

Warto zaparkować samochód na południowy wschód, dzięki czemu Słońce podnoszące się zza horyzontu ogrzeje przednią część samochodu. Wskutek tego oczyszczanie samochodu od śniegu oraz lodu stanie się dużo łatwiejsze.

Wycieraczki w górę!

To również bardzo istotny aspekt. „Podniesienie ich tak, aby nie leżały na szybie okaże się zbawienne następnego dnia.” Zeskrobywanie szyb stanie się dużo prostsze jeśli uniesiemy je w pozycji pionowej.

Ochraniaj podwozie

Wilgoć oraz sól, którą posypywane są drogi, przyczyniają się po powstawanie korozji naszego podwozia. Warto zastosować specjalne środki zabezpieczające przed rdzą. Jeśli sam nie chcesz tego wykonywać, możesz skorzystać z usług zakładów zajmujących się kosmetyką pojazdów.