Jak powinien się odżywiać kierowca ciężarówki?

Słoiki pełne bigosu, flaczków i klopsików – tak zapewne wygląda menu niejednego kierowcy zawodowego. Widać to również w statystykach – aż 8 na 10 kierowców zmaga się z nadwagą i otyłością, a częściej niż co drugi, ma problemy z wysokim poziomem złego cholesterolu we krwi i ciśnieniem. Co zrobić, by tego rodzaju problemy zdrowotne Cię ominęły? Poniżej zamieściliśmy 4 proste i zdrowe wskazówki, które Ci w tym pomogą.

Czytaj również: Na jakie choroby narażeni są kierowcy ciężarówek?

  1. Zawsze jedz śniadanie.Kawa i papieros zamiast śniadania? Już nigdy więcej! Mimo tego, że taki zestaw ma mniej kalorii niż normalne śniadanie, to raczej nie pomoże Ci się odchudzić. Wręcz przeciwnie! Organizm, który nie dostał paliwa na początek dnia, odwdzięczy się w późniejszych godzinach wilczym głodem, a stąd już prosta droga do obżarstwa i kolejnych kilogramami na liczniku. Przed wyruszeniem w trasę zjedz zatem pożywne śniadanie, które nie tylko uchroni Cię przed przytyciem, ale da również energię na cały dzień ciężkiej pracy.
  2. Staraj się jeść regularnie.Kierowca ciężarówki nie może sobie pozwolić na to, by co 2 godziny zatrzymać się, by coś zjeść. Warto jednak zaznaczyć, że posiłek to nie tylko dwudaniowy obiad, ale również porcja warzyw czy owoców, które zawsze można mieć pod ręką. Jak często jeść? Dietetycy zalecają, aby posiłki dzieliło nie więcej niż 3 godziny, by nie dopuścić do powstania silnego głodu, który może wywołać wspomniany już wyżej, zgubny w skutkach, wilczy głód. 
  3. Wybieraj zdrowsze alternatywy.Co można jeść na diecie? Na szczęście nie tylko sałatę ???? Wystarczy, że w swoim codziennym odżywianiu zadbasz o drobne, zdrowe modyfikacje. Przykładowo: jeśli planujesz obiad w przydrożnym barze, zamiast tłustej golonki, wybierz pieczone mięso z surówką, a zamiast flaczków – zupę warzywną. 
  4. Pij dużo wody. Woda pomaga oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, a także przyspiesza metabolizm, dzięki czemu łatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy. Właśnie dlatego zalecane jest, aby wypijać ok. 2l wody dziennie, zastępując nią również wszelkiego rodzaju energetyki i słodkie napoje. Mamy nadzieję, że wprowadzenie w życie powyższych wskazówek pomoże Wam swoje zdrowie w dobrej kondycji! Tego Wam życzymy ????