Jak zabezpieczać ładunki w transporcie drogowym?

Kilka skutecznych sposobów na zabezpieczenie ładunku podczas przewozu.

Transport drogowy, o którym szerzej pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, to branża, dzięki której każdy z nas ma łatwiejszy dostęp do produktów różnego rodzaju: od żywności po rynny. Żeby jednak produkty te mogły dotrzeć do klientów w nienaruszonym stanie, należy zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Więcej na ten temat piszemy poniżej. 

Dlaczego należy zabezpieczać ładunki?

Przewożąc ładunek za pomocą ciężarówki, czy każdego innego pojazdu, należy wziąć pod uwagę, że każda, nawet najbardziej wygodna i bezpieczna trasa, nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa transportu. Duży wpływ na jakość przewozu mają przecież nie dające się nigdy w pełni przewidzieć warunki atmosferyczne, czy niespodziewane wypadki na drodze. Jak pokazują raporty, co czwarty wypadek z udziałem samochodu ciężarowego jest spowodowany złym zabezpieczeniem ładunku. Co w takim wypadku należy zrobić, by zabezpieczyć go należycie? 

Przewóz ładunku – 5 sposobów na zabezpieczenie towaru

Istnieje kilka uniwersalnych sposobów, które zapewnią wzorowy i bezawaryjny przewóz ładunku również na bardzo długie trasy. Poniżej 5 z nich: 

1) odciągi 

Najczęściej wykorzystywany sposób na zabezpieczenie towaru. Odciągi przyjmują zazwyczaj postać taśmy, łańcucha lub liny.

2) haki i uchwyty do mocowania odciągów i pasów. 

Znajdują się w fabrycznym wyposażeniu pojazdu.

3) sieci ze stalowego drutu 

Przydadzą się szczególnie w przypadku przewozu ładunków, składających się z drobnych elementów.

4) jeże, czyli metalowe bloki z kolcami, które wbijają się w towar i unieruchamiają go bez uszkadzania,

5) podłoże antypoślizgowe, np. gumowe maty, które utrudnią przesuwanie się towaru podczas transportu. 

To tylko niektóre ze sposobów zabezpieczania towarów podczas transportu. W naszej firmie transportowej od lat są wykorzystywane najskuteczniejsze metody, dzięki którym towar dociera do celu w nienaruszonym stanie. Dzięki temu cieszymy się bardzo dobrą renomą i zaufaniem szerokiego grona naszych Klientów. Chcesz do niego dołączyć? Zapraszamy! ????