Jakie czynniki wpływają na zmianę zachowania podczas prowadzenia pojazdu?

Święta tuż tuż… To już ostatni dzwonek, żeby zakupić prezenty dla swoich bliskich: rodziny i przyjaciół. Jeśli w tym gronie znajduje się kierowca, a Tobie brakuje pomysłu na prezent, poniższy materiał podpowie Ci, z jakich prezentów pod choinką z pewnością się ucieszy.

1. Wideorejestrator

Jest to prezent, z którego ucieszy się zarówno kierowca samochodu osobowego jak i ciężarowego. Dzięki kamerze samochodowej możliwa jest rejestracja różnego rodzaju zdarzeń podczas podróży – np. w sytuacji wypadku. W razie, gdy kierowca nie zawinił, materiał z nagrania może stanowić dowód w sądzie, a także w sprawie o odszkodowanie.

2. Nawigacja samochodowa 

Jeśli kierowca porusza się po różnych częściach świata, jak to często bywa w przypadku kierowców samochodów ciężarowych, warto sprawić mu prezent w postaci nawigacji. Najlepiej jeśli będzie ona wyposażona w mapy zagraniczne oraz w zapas pamięci (by możliwe było doinstalowanie kolejnych map na nowe trasy). Niektóre modele wyposażone są w opcję powiadamiania dźwiękowego kiedy pojazd przekroczy dozwoloną prędkość, co z pewnością wielu kierowcom przypadnie do gustu.

3. Zestaw głośnomówiący 

W czasie długich podróży, często występuje konieczność szybkiego skomunikowania się z szefem lub z bliskimi. Zestaw głośnomówiący to w tej sytuacji prezent idealny, gdyż umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności zjeżdżania na parking.

4. Poduszki samochodowe 

Kierowcy, zwłaszcza ci, którzy spędzają dużo czasu za kierownicą, wiedzą co to ból pleców. Dlatego też prawdziwym zbawieniem może być dla nich prezent w postaci poduszki samochodowej lub wałka na szyję. Masaż kręgów szyjnych i/lub lędźwiowych to sposób na relaks w trakcie długiej i męczącej podróży.

5. Termos próżniowy 

Podczas podróży, zwłaszcza zimowych, każdy kierowca zadowolony będzie z łyka gorącego napoju, który znajduje się na wyciągnięcie ręki. Stąd też bardzo dobrym pomysłem na prezent dla kierowcy może być również termos próżniowy, który nawet przez kilkanaście godzin potrafi utrzymać wysoką temperaturę przechowywanych wewnątrz niego płynów.