KE: NIE dla MiLoG w tranzycie

Informacje z ostatniej chwili na temat MiLoG. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Komisja Europejska uznała właśnie niemieckie przepisy dotyczące płacy minimalnej za częściowo niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

Informacje z ostatniej chwili na temat MiLoG. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Komisja Europejska uznała właśnie niemieckie przepisy dotyczące płacy minimalnej za częściowo niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Ich obecny kształt musi ulec zmianie w kwestiach związanych z tranzytem – tę bowiem część przepisów skrytykowała Komisja. Natomiast w przypadku przewozów kabotażowych ustalenie stawki na poziomie 8,50 euro za godzinę pracy kierowcy może być egzekwowane i jest zgodne z prawem.

Teraz Niemcy mają dwa miesiące na odniesienie się do decyzji Komisji Europejskiej w sprawie płac za przewozy tranzytowe. Eksperci uważają, że niemieccy politycy nie odpuszczą sprawy i w dalszym ciągu będą walczyć o uznanie płacy minimalnej dla wszystkich kierowców pracujących na terenie Niemiec.

Aktualnie przepisy są zawieszone na czas ustalenia ich zgodności z prawem unijnym. Od ich wejścia w życie zależy przyszłość wielu polskich firm transportowych realizujących zlecenia na terenie Niemiec.