Kiedy niemożliwe staje się możliwe, czyli transport ponadgabarytowy

Dom, samolot, czołg? To wszystko zalicza się do transportu ponadgabarytowego, z którego korzysta wiele osób. Poznaj trudności z tym związane

Sporty ekstremalne to pasja osób kochających adrenalinę. Do tego typu hobby zalicza się skysurfing, loty narciarskie, jazda wodna boso czy… przewóz ładunków ponadgabarytowych. Dokładnie tak. A wszystko dlatego, że przewóz ładunków potrafi być nie tylko wielki i kosztowny co także zaskakujący. Zawodowi kierowcy doskonale wiedzą, że można przewieźć wszystko. Jedyne, co ogranicza to przedsięwzięcie jest ludzka wyobraźnia, sprzęt jakim dysponuje przewoźnik oraz infrastruktura drogowa.

Przewieźć dom? Dlaczego nie!

W dzisiejszych czasach technologia produkcji  specjalistycznych jest na tyle zaawansowana, że można przetransportować wszystko. Do przewozu ponadgabarytowego wykorzystywane są naczepy modułowe składające się z pojedynczych wózków 2-, 3-, 4- lub na przykład 5-osiowych. Można je łączyć zarówno wzdłuż jak i w poprzek nawet po 10 czy więcej. Dlatego, jeżeli znajdą się chętni do transportu domu, taka usługa jest jak najbardziej możliwa do wykonania.

Największe problemy podczas transportu ponadgabarytowego

Prawdziwe wyzwanie stanowi wyznaczenie optymalne trasy. Infrastruktura polska nie ułatwia tego zadania. Przykład? Obwodnice – wielkie pieniądze zostały zainwestowane w ronda, które jednak dla ładunków ponadgabarytowych okazują się nieprzejezdne. Demontowanie ronda podczas transportu nie jest już rzadkością, gdyż jedyna droga, po której wielki materiał może być przewieziony prowadzi na wprost. Ponad to, droga nie kończy się  na jednym rondzie, a niestety koszt takiego demontażu ponosi oczywiście klient.

Cóż, taki nietypowy transport nie należy do łatwych wyzwań. Dlatego do podjęcia się takiego zadania niezbędne są kluczowe cechy osobowościowe takie jak odwaga, stanowczość i rozsądek