Latem autostrada A4 w remoncie

W wakacje przebudowywany będzie 30-kilometrowy, położony w województwie opolskim odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłami Przylesie i Prądy.

W wakacje przebudowywany będzie 30-kilometrowy, położony w województwie opolskim odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłami Przylesie i Prądy. Początek prac remontowych zaplanowany jest na 1 czerwca, a koniec na 24 sierpnia.

Jest to jeden ze starszych odcinków tej autostrady, zatem jego przebudowa ma na celu zwiększenie komfortu podróżowania tą trasą, ale także i wzrost bezpieczeństwa. Droga tą w ciągu 24 godzin przejeżdża nawet do 100 tysięcy pojazdów, zatem w czasie trwania remontu zarówno podróż, jak i transport realizowany na tym obszarze będą utrudnione. W związku z tym prace mają być prowadzone 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, by jak najszybciej przywrócić trasę do użytku. Ruch drogowy będzie się w tych terminach odbywał jedną stroną jezdni przy ograniczeniu prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Droga remontowana przędzie w czterech etapach, by nie utrudniać kierowcom zanadto poruszania się po tej trasie poprzez wyłączanie z użytku zbyt długich fragmentów jezdni. W przypadku powstawania zatorów ruchem będą kierowały służby drogowe.