Logistyka, transport, spedycja Konin

Od logistyki, transportu czy spedycji w dużym stopniu zależy powodzenie Konina w kwestii rozwoju przemysłu.

Konin to miasto przemysłowe. Było takim przez dziesiątki lat i pozostaje takim teraz. Jest to główny ośrodek Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego oraz siedziba Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, który dostarcza na rynek duże ilości energii elektrycznej (nawet 8,5% energii produkowanej w Polsce). 3 spośród 4 należących do niego elektrowni znajdują się na terenie miasta. W Koninie zlokalizowana jest także huta aluminium, jedyny w Polsce podmiot tego typu. W przeszłości miasto słynęło też z przemysłu odzieżowego. W miastach, których gospodarka opiera się głównie na przemyśle, niezwykle ważny jest dostęp do takich usług jak transport, logistyka czy spedycja. Umożliwia nie tylko rozwój wszystkich działających w okolicy firm, ale także dostarczanie produktów ich pracy w całej Polsce oraz poza jej granicami.

Międzynarodowy transport drogowy Konin

Czy w Koninie transport jest dobrze rozwinięty? W ostatnich latach z pewnością można było zauważyć duże pozytywne zmiany w tej kwestii. Autostrada A2 zlokalizowana jest przy południowej granicy miasta. Jest częścią trasy międzynarodowej E30, co ułatwia rozwój międzynarodowego transportu drogowego. Przez miasto przebiega także między innymi droga krajowa nr 92 (Rzepin – Łowicz) oraz droga krajowa nr 25 (Bobolice – Oleśnica). Infrastruktura drogowa w mieście oraz w całym regionie stale się rozwija, co stwarza coraz większe możliwości zarówno przedsiębiorcom, jak i samym mieszkańcom Konina.

Spedycja międzynarodowa Konin

Dlaczego tak ważny dla rozwoju miasta jest rozwój takich dziedzin jak logistyka czy spedycja międzynarodowa? Odpowiedź nasuwa się sama, gdy weźmie się pod uwagę przemysłowy charakter miasta. Zapewnienie przepływu towarów, półproduktów, surowców, a także w pewnym sensie informacji – to zadanie logistyki. Właściwie zrealizowane sprawia, że działające na terenie Konina przedsiębiorstwa mogą funkcjonować zgodnie z założeniem. Jeśli natomiast chodzi o spedycję międzynarodową, to ma ona znaczenie w kontekście eksportu produkowanych w Koninie produktów. Każdy towar zakupiony przez zagraniczne firmy i wykorzystywany (sprzedawany lub przetwarzany) poza granicami Polski musi być we właściwy sposób przewieziony. Organizacja tego przewozu to istota spedycji. Im lepsze usługi w tej dziedzinie oferowane są w Koninie i w okolicach, tym większe możliwości zawierania atrakcyjnych transakcji mają lokalne przedsiębiorstwa.

Spedycja krajowa Konin

W kontekście Konina warto powiedzieć też więcej o spedycji krajowej, jako że produkowane tu wyroby trafiają jednak w dużej mierze na rynek krajowy. Ich dostarczaniem do różnych lokalizacji w Polsce zajmują się firmy transportowe i spedycyjne. Wśród tych działających lokalnie znajduje się HiT Transport – firma z wieloletnim doświadczeniem, z którą współpraca nie może się nie udać. Liczymy na to, że będzie się o tym chciało przekonać jak najwięcej konińskich firm. Zapraszamy do kontaktu!

Transport ADR Konin

Jeśli chcesz znaleźć firmę, która zajmie się transportem ADR w sposób profesjonalny i w pełni bezpieczny, doskonale trafiłeś, bo HiT Transport spełnia oba te warunki. Nasze pojazdy dostosowane są do świadczenia tego typu usług, a pracownicy doświadczeni i w pełni odpowiedzialni za wykonywane zadania. Skorzystaj z transportu ADR w Koninie – zapraszamy!