Logistyka, transport, spedycja Wągrowiec

Logistyka? Spedycja? Transport? Dowiedz się więcej o tych dziedzinach i sprawdź, dlaczego warto podjąć współpracę w HiT Transport w każdej z nich. Czytaj dalej!

Logistyka, transport i spedycja to odrębne dziedziny działalności, które łączy jednak bardzo wiele. Bardzo często te trzy gałęzie określa się wspólną nazwą branży TSL. Jakie istnieją między nimi powiązania, a co je od siebie odróżnia? Szczegóły opisujemy poniżej.

Międzynarodowy transport drogowy Wągrowiec

Trzy gałęzie działalności – logistyka, transport, spedycja – są w dużym stopniu zależne od siebie nawzajem, jednak każda z nich specjalizuje się w nieco innych zadaniach. Transport to nic innego jak czynność – proces przewożenia towarów nadanych w jednym miejscu i dostarczanych do innego. Klasyfikacji transportu można dokonywać na podstawie różnych kryteriów, np. użyty środek transportu (wyróżniamy transport drogowy wykorzystujący samochody ciężarowe, transport morski przy pomocy statków itd.) czy też zasięg (transport lokalny, krajowy, międzynarodowy).

Spedycja to dziedzina, którą można określić jako bardziej teoretyczną. Jej głównym celem jest bowiem organizacja procesów transportowych – przyjmowanie zleceń, dobieranie środków transportu, planowanie tras, kontrolowanie przebiegu przewozu, rozliczanie usługi.

Logistyka natomiast zajmuje się w głównej mierze przepływem surowców i produktów zarówno między podmiotami, jak i w granicach jednego podmiotu (np. pomiędzy oddziałami firmy). Dzięki logistyce każda komórka firmy czy instytucji jest zaopatrzona we wszystkie sprzęty, akcesoria, surowce i wyroby, których potrzebuje do spełniania swoich zadań: począwszy od materiałów i półproduktów wykorzystywanych do produkcji, poprzez akcesoria wykorzystywane w zarządzaniu (np. materiały i sprzęty biurowe), aż po produkty użytku codziennego (np. wyroby higieniczne).

Istnieją firmy, które zajmują się wszystkimi tymi dziedzinami jednocześnie. Należy do nich HiT Transport. Zapraszamy podmioty z Wągrowca do podjęcia z nami współpracy!

Spedycja międzynarodowa Wągrowiec

Jeśli chodzi o spedycję międzynarodową, specjalizujemy się w niej od wielu lat, dlatego warto współpracować z nami w tym zakresie. Jakie zadania wykonujemy?

  • planujemy trasy międzynarodowe,
  • dobieramy pojazdy do transportu określonych towarów (spośród naszego własnego taboru samochodowego),
  • wyznaczamy kierowców realizujących trasę,
  • kontrolujemy odbiór, przewóz i przekazanie towarów odbiorcy,
  • uzupełniamy dokumentację transportową i wystawiamy niezbędne faktury i rachunki.

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu naszych spedytorów – podejmij z nami współpracę w Wągrowcu!

Spedycja krajowa Wągrowiec

Podmiotom z Wągrowca oferujemy także usługi z dziedziny spedycji krajowej. Trasy realizowane na terenie Polski są krótsze i często wykonywane regularnie. Zachęcamy do współpracy firmy produkcyjne, przetwórnie, hurtownie i inne podmioty, które chcą skorzystać z usług transportowo-spedycyjnych w swojej okolicy. Czekamy na kontakt!