Logistyka w pigułce

Firma HiT Transport od lat zajmuje się realizacją usług logistycznych. Co się kryje za tym hasłem? Jakie są rodzaje usług logistycznych? O tym poniżej.

logistyka transport spedycjaFirma HiT Transport od lat zajmuje się realizacją usług logistycznych. Co się kryje za tym hasłem? Jakie są rodzaje usług logistycznych? O tym poniżej.

Istnieje cztery grupy usług, które wykonywane są w ramach szeroko pojętej logistyki. Są to: 

  • usługi spedycyjne, 
  • usługi transportowe, 
  • usługi magazynowe, 
  • inne.

W ramach spedycji zajmujemy się planowaniem i organizowaniem przewozów ładunków różnego rodzaju z miejsca oraz do miejsca wskazanego przez Klienta. Otaczamy przy tym naszych Klientów profesjonalną opieką, która obejmuje porady dotyczące pojazdu i trasy przejazdu, a także załatwiamy wszelkie formalności – sporządzamy umowę przewozu, przygotowujemy dokumentację handlową, itp.

W ramach usług transportowych zajmujemy się przewozem ładunków w warunkach dla niego odpowiednich i do miejsca wskazanego przez Klienta. W zależności od rodzaju ładunku, jego wielkości, opakowania itp. wyróżnia się usługi transportowe: całopojazdowe, drobnicowe i częściowe.

Jeśli chodzi o usługi magazynowe, tu zaliczyć można przyjmowanie i wydawanie towarów, pakowanie oraz rozpakowywanie rozładunku według życzenia Klienta. Usługi dodatkowe to wszelkie inne usługi, które nie zostały ujęte w powyższych kategoriach, a na których wykonaniu zależy Klientowi. Może to być np. fakturowanie odbiorcy w imieniu nadawcy. >

Usługi logistyczne świadczone są współcześnie o preferencje Klienta, stąd też oferta stale się poszerza, a firmy logistyczne biorą dziś udział nie tylko w przewozie i dostawach, ale również czynnościach sprzedażowo-marketingowych.