Spedycja krajowa międzynarodowa morska Poznań

Spedycja to niełatwa dziedzina usług, która wiąże się zarazem z dużą odpowiedzialnością, jak i z koniecznością posiadania rozległej wiedzy o przewozie i transporcie towarów. Profesjonalna spedycja polega na organizowaniu i zarządzaniu przewozem towarów zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Brane są pod uwagę różne środki i formy transportu, najlepiej dostosowane do specyfiki towaru, terminów dostarczenia oraz oczekiwań Klientów korzystających z usług firm spedycyjnych.

Spedycja krajowa to zarządzanie przewozem towarów na terenie kraju. Spedycja międzynarodowa zaś dotyczy przewozu towarów na terenie Europy oraz pozostałych kontynentów. Organizacja spedycji międzynarodowej wymaga dużej wiedzy na temat transportu drogowego i morskiego oraz przepisów prawnych obowiązujących w krajach, przez które prowadzą trasy. W przypadku przewozu towarów na inne kontynenty stosuje się usługę, której nazwa to spedycja morska. Jej celem jest przewóz towarów drogą morską, co wiąże się z uwzględnieniem odpowiednich procedur oraz przygotowaniem właściwych dokumentów.

HIT Transport to firma, która specjalizuje się w spedycji krajowej, świadcząc usługi wielu zleceniodawcom działającym na terenie Polski. Zajmuje się także profesjonalną spedycją międzynarodową, umożliwiając współpracę między firmami z różnych krajów w różnych częściach świata. Jako firma transportowo-spedycyjna jesteśmy w stanie zarówno zaplanować dokładnie przewóz towarów z jednego miejsca w drugie, jak i zrealizować ten transport zgodnie z planem i założeniami, przy zachowaniu terminów oraz wszelkich procedur przewozu konkretnych produktów i urządzeń.

Kto świadczy usługi spedycyjne? Oczywiście firmy specjalizujące się w spedycji, zatrudniające specjalistów zwanych spedytorami. Ich zadaniem jest pełna organizacja i przygotowanie transportu towarów, zaczynając od jego odbioru i załadunku, poprzez przewóz w miejsce docelowe, a kończąc na przekazaniu towaru wskazanemu odbiorcy oraz rozładunku. Spedytor sporządza pełną dokumentację usługi przewozu, która zawiera zlecenie spedycyjne, umowę przewozu, instrukcję wysyłkową oraz wszelkie inne dokumenty związane z procesem transportowym.

Na czym dokładnie polegają świadczone przez nas usługi spedycyjne? Przyjmujemy zlecenia od firm chcących przewozić towary oraz udzielamy fachowych porad związanych z procesami spedycyjnymi. Gdy zlecenie jest już opracowane, a szczegóły uzgodnione, przygotowujemy strategię przewozu towarów. Zaczynamy od wyboru środka transportu. Przygotowujemy plan trasy, którą towary będą transportowane. Odbieramy towary od nadawcy i przygotowujemy je do przewozu, właściwie je zabezpieczając. Następnie towar jest przewożony we wskazane miejsce wraz z przygotowaną wcześniej pełną dokumentacją transportową. Na miejscu przesyłka przekazywana jest odbiorcy. Usługi spedycyjne łączą się nie tylko z przewozem towaru, ale także z jego właściwym przechowywaniem podczas transportu, odpowiednim udokumentowaniem procesu przewozu oraz ubezpieczeniem przewożonego towaru. Spedytor jest także odpowiedzialny za organizację wszystkich czynności związanych z przewozem – nie tylko samego procesu transportowania. Mowa o takich czynnościach jak załadunek, wyładunek czy przeładunek towaru.

Jeśli interesują Cię usługi spedycyjne, zgłoś się do nas. Spedycja Poznań realizowana przez HIT Transport to usługi na najwyższym poziomie, wykonywane z pełnym profesjonalizmem oraz odpowiedzialnością. Możesz powierzyć nam swoje towary z pewnością, że ich transport zostanie wykonany terminowo i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Spedycja to nasza specjalność. Spedycja krajowa to dziedzina, którą zajmujemy się od lat. Spedycja międzynarodowa to kwestia, o której mamy równie rozległą wiedzę. Specjaliści, których zatrudniamy, są ekspertami w swojej dziedzinie i zadbają o to, by transport przebiegł sprawnie i bez najmniejszych komplikacji, niezależnie od tego, czy interesuje Cię spedycja drogowa, czy spedycja morska. Możesz nam zaufać. Zapraszamy do kontaktu!