Spedycja krajowa Wolsztyn

Transport owoców czy warzyw – czy to krajowy, czy międzynarodowy – to ogromne wyzwanie, któremu na szczęście potrafimy sprostać.

Na dobrym i terminowym transporcie korzystają wszyscy – producenci, sprzedawcy, przetwórcy i konsumenci. Dlatego decydując się na zlecenie transportu firmie spedycyjnej warto poszukać prawdziwych specjalistów od dostarczania towarów. HiT Transport specjalizuje się zarówno w spedycji krajowej, jak i w transporcie międzynarodowym. W której z tych dziedzin chciałbyś podjąć z nami współpracę?

Międzynarodowy transport drogowy Wolsztyn

Realizacja transportu międzynarodowego ma ogromne znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki. Polska jest np. jednym z największych dostawców warzyw i owoców w Europie. Produkty takie jak jabłka, wiśnie, truskawki, porzeczki czy marchew trafiają do wielu państw europejskich. Bardzo ważne jest właściwe zorganizowanie ich przewozu. Są to produkty, w przypadku których najbardziej liczy się ich świeżość, czystość i estetyczny wygląd. Łatwo ulegają uszkodzeniu, są też wrażliwe na warunki zewnętrzne (temperaturę, nasłonecznienie), zatem ich przewiezienie na teren innego kraju jest nie lada wyzwaniem. Najlepszą metodą jest oczywiście transport drogowy, który pozwala na najszybsze dostarczenie produktów do miejsca docelowego i na zapewnienie im właściwych warunków oraz ochrony przed uszkodzeniem. Podczas transportu tak delikatnych ładunków trzeba zadbać o terminowość, właściwe zabezpieczenie i dobrą organizację całego procesu.

Spedycja międzynarodowa Wolsztyn

Aby zrealizować przewóz towarów pomiędzy krajami, należy wykonać wiele różnorodnych czynności. Samo przewożenie produktów to zaledwie jedna z nich. Choć jest oczywiście kluczowa, to bez właściwego wykonania pozostałych zadań nie mogłaby dojść do skutku. Mowa przede wszystkim o przygotowaniu dokumentacji, zaplanowaniu trasy przejazdu, dobraniu pojazdu do specyfiki i ilości produktu czy właściwym zabezpieczeniu towaru na czas przejazdu. Nasi spedytorzy pracujący w Wolsztynie muszą zadbać o wykonanie każdego z tych zadań, zanim jeszcze produkt wyruszy w trasę wraz z odpowiedzialnym za niego od tej pory kierowcą. Po pokonaniu trasy ładunek trafia do odbiorcy, następuje rozładunek i zakończenie zlecenia. Wszystko to musi odbyć się bardzo sprawnie, jeśli przewożone owoce i warzywa mają zachować świeżość i trafić do kupujących je później osób (czy też wykorzystujących je przedsiębiorstw) w pożądanym stanie.

Spedycja krajowa Wolsztyn

Na terenie kraju realizowane trasy są oczywiście znacznie krótsze, nie oznacza to jednak, że którykolwiek z powyżej wypisanych procesów ulega jakiejkolwiek zmianie. Spedycja krajowa w niewielkim stopniu różni się od międzynarodowej – planowanie i realizowanie usługi transportowej przebiega w ten sam sposób. Na terenie kraju zapotrzebowanie na owoce i warzywa jest bardzo wysokie – potrzebują ich bowiem nie tylko sklepy, w których mogą je kupić konsumenci, ale także przetwórnie i przedsiębiorstwa z branży spożywczej, dla których bardzo liczy się jakość i stan dostarczanych im produktów. Od jakości usługi transportowej zależy więc bardzo wiele.

Transport ADR Wolsztyn

Co to są towary niebezpieczne? To różnego rodzaju substancje i materiały, które mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia, np. substancje łatwopalne lub toksyczne. Ich przewóz także oferujemy naszym klientom z Wolsztyna. Zapraszamy do kontaktu w sprawie transportu ADR oraz pozostałych usług.

64-200 Wolsztyn
ul. Przemysłowa 2/2

Tel.: 68 420 08 21 lub

68 347 29 83
e-mail: biuro@hit-transport.pl

Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne