Spedycja międzynarodowa Śrem

Spedycja międzynarodowa i krajowa – profesjonalne usługi dla przedsiębiorców ze Śremu. Dowiedz się więcej!

Spedycja międzynarodowa ma w Polsce przed sobą świetlaną przyszłość. Ta dziedzina działalności rozwija się w naszym kraju w bardzo szybkim tempie. To dobra wiadomość zarówno dla firm transportowych, które oferują usługi w tym zakresie, jak i dla firm produkcyjnych, które mogą dostarczać swoje produkty coraz dalej i coraz sprawniej.

Międzynarodowy transport drogowy Śrem

Rozwój międzynarodowego transportu drogowego w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju gospodarczego Polski. Mowa nie tylko o dużych wpływach do budżetu (branża transportowa obecnie generuje ok. 12 mld zł rocznie z samego tylko podatku od paliwa i akcyzy), ale przede wszystkim o zwiększonych możliwościach polskich przedsiębiorstw. Te coraz chętniej i coraz sprawniej sprzedają swoje produkty za granicę. Gdyby nie usługi transportowe na wysokim poziomie i w atrakcyjnych cenach, możliwości dokonywania transakcji handlowych byłyby znacznie mniejsze. W szczególnie trudnej sytuacji byłyby małe firmy bądź przedsiębiorstwa z mniejszych miast, takich jak np. Śrem. Dostęp do usług transportowych wyrównuje szanse, przyspiesza rozwój firm i polepsza gospodarkę naszego kraju.

Spedycja międzynarodowa Śrem

Aby transport towarów mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest profesjonalna i pełna zaangażowania praca spedytorów. Do zadań spedycji międzynarodowej należą między innymi:

  • odebranie towaru od nadawcy,
  • nadanie towaru (wraz z jego właściwym zabezpieczeniem),
  • zaplanowanie trasy przejazdu,
  • przygotowanie dokumentacji transportowej,
  • zatrudnienie kierowców i dobór pojazdów realizujących transport,
  • ubezpieczenie przesyłki (na polecenie zleceniodawcy),
  • stała kontrola przebiegu transportu,
  • rozliczenie usługi oraz skompletowanie wszystkich dokumentów po jej wykonaniu.

Spedycja międzynarodowa wymaga nie tylko doskonałej organizacji pracy, ale także umiejętności planowania i komunikatywności. Niezbędna jest też wiedza na temat warunków drogowych w Europie oraz kwestii technicznych związanych z przewozem (np. dopuszczalna ładowność samochodów ciężarowych, sposób zabezpieczenia towaru na czas transportu itd.).

Spedycja krajowa Śrem

Podobne zadania realizują osoby zajmujące się spedycją krajową, z tą różnicą, że w tym przypadku trasy planowane są jedynie na terenie Polski. Kompetencje spedytorów krajowych muszą być jednak praktycznie takie same, aby zlecenia były realizowane sprawnie i terminowo.

HiT Transport to firma, która zna znaczenie słowa Rozwój – bo to właśnie na rozwój stawia w swojej codziennej działalności. Właśnie dlatego obecnie możemy zaoferować naszym klientom szeroką gamę usług z zakresu spedycji międzynarodowej i krajowej, transport naszymi własnymi pojazdami, a także fachowe doradztwo i ścisłą współpracę w zakresie przewozu towarów zarówno na terenie kraju, jak i całej Europy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług, jakie oferujemy w Śremie i nie tylko, skontaktuj się z nami – czekamy na Twój telefon!