Spedycja międzynarodowa Szczecin

Sprawna organizacja transportu za granicę to dla Polski bardzo ważny element rozwoju gospodarczego.

Transport to w XXI wieku usługa, której organizacja może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki państwa – zwłaszcza państwa, które ma ogromny potencjał eksportowy. Na drodze do realizacji tego potencjału stoi właściwe zarządzanie produkcją i transportem.

Świetnie obrazuje to przykład polskich pieczarek, których eksport w ostatnich latach bardzo wzrósł. Obecnie jesteśmy największym w Europie eksporterem pieczarek, a Polska niekiedy jest żartobliwie nazywana „pieczarkową potęgą”. 90% tych produkowanych u nas grzybów trafia na rynek europejski, a największymi odbiorcami są Niemcy oraz Wielka Brytania. Warto wyobrazić sobie tym momencie, jak duże znaczenie dla rozwoju branży oraz polskiej gospodarki w ogóle ma właściwe zorganizowanie przewozu pieczarek na skalę międzynarodową.

Międzynarodowy transport drogowy Szczecin

Jak dobrze zorganizować transport? To pytanie zadawane było przez setki lat, ponieważ transport od zawsze był częścią rozwoju, wpływał na dobrobyt, umożliwiał niezbędną ludziom wymianę handlową. Obecnie perspektywa bardzo się zmieniła w stosunku np. do sytuacji sprzed 100-200 at. Transport na tak dużą skalę nie miał miejsca nigdy wcześniej. Międzynarodowa wymiana towarów jest dzisiaj podstawą rozwoju gospodarczego. Nic więc dziwnego, że rośnie także zainteresowanie dziedziną, jaką jest spedycja międzynarodowa. Wiedzę na jej temat zdobywa się obecnie nie tylko na podstawie własnego doświadczenia, ale w szkołach, na studiach wyższych, na kursach czy szkoleniach.

O tym, jak wielkie znaczenie ma właściwa organizacja międzynarodowego transportu drogowego nie trzeba mówić chyba żadnemu przedsiębiorcy wysyłającemu swoje produkty za granicę. Na szczęście to nie zadaniem przedsiębiorców jest organizowanie tego procesu, ale zadaniem spedytorów, z którymi podejmują oni współpracę – specjalistów, których znaleźć można także w Szczecinie.

Spedycja międzynarodowa Szczecin

Producenci działający na terenie województwa zachodniopomorskiego mogą podjąć współpracę ze specjalistami w zakresie spedycji międzynarodowej, by zgodnie z wymogami XXI wieku realizować swoje zadania, zwiększać zasięg swoich produktów i prowadzić udaną sprzedaż na skalę międzynarodową. Zachęcamy do kontaktu z oddziałem HiT Transport w Szczecinie. Nasi spedytorzy to profesjonaliści, którzy tą dziedziną zajmują się od lat i osiągają w niej sukcesy, a ponadto wciąż się rozwijają, poszerzając swoją wiedzą i zdobywając doświadczenie.

Spedycja krajowa Szczecin

Nie mniej ważnym kierunkiem rozwoju polskiej gospodarki jest transport polskich produktów na terenie kraju. Jego organizacją zajmuje się spedycja krajowa. Jej zadaniem jest koordynacja procesu dowozu towarów do lokalizacji na terenie kraju – do punktów sprzedaży, produkcji, przetwórstwa i wielu innych, których funkcjonowanie uzależnione jest właśnie od logistyki. Zachęcamy podmioty z okolic Szczecina do podjęcia z nami współpracy również w takim zakresie.  

Transport ADR Szczecin

Niektóre substancje uznane są za niebezpieczne – należą do nich materiały wybuchowe, substancje łatwopalne czy toksyczne. Aby ich przewóz był bezpieczny, należy stosować określone procedury. HiT Transport świadczy w Szczecinie usługi z zakresu transportu ADR. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej szczegółów na ten temat.

71-450 Szczecin 
ul. Chopina 35 
Tel.: 91 885 37 50 
NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770  
Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne