Spedycja międzynarodowa Wolsztyn

Jakie czynności wchodzą w zakres spedycji międzynarodowej? Dowiedz się więcej o zadaniach spedytora.

Spedycja to działalność, na którą składa się bardzo wiele różnych czynności. Najogólniej można je podzielić na te, które wchodzą w zakres spedycji właściwej oraz pozostałe. Spedycją właściwą nazwiemy wszystkie działania związane z organizacją transportu – czyli przyjmowanie zleceń, przygotowywanie planu transportu (przebiegu trasy), tworzenie i uzupełnianie dokumentacji transportowej, dobór środków transportu oraz zarządzanie szczegółowymi procesami załadunku, przewozu i rozładunku. W obrębie obowiązków spedytora mogą znajdować się jednak także czynności dodatkowe, do których może należeć między innymi składowanie przesyłek, ich sprzedaż lub cesja praw, przyjmowanie i przekazywanie należności za przesyłki itd. Te dodatkowe zadania realizowane przez niektóre firmy spedycyjne sprawiają, że taki rodzaj spedycji nazywa się spedycją mieszaną, natomiast ograniczanie się jedynie do zarządzania przewozem stanowi tak zwaną spedycję czystą.

Międzynarodowy transport drogowy Wolsztyn

Czy realizacja wymienionych powyżej usług na terenie kraju różni się od usług związanych z transportem w kontekście międzynarodowym? W pewnym stopniu tak – różnice będą leżały głównie w długości organizowanych tras, co zmienia nieco sposób organizacji całego procesu. Różnić się może także dokumentacja – firma organizująca transport pomiędzy krajami musi posiadać licencje, które na to zezwalają. Jednakże reguły panujące w transporcie międzynarodowym są właściwie takie same jak te, które rządzą transportem krajowym. Załadunek, przewóz i rozładunek odbywają się w ten sam sposób, przepisy dotyczące czasu pracy kierowców także są w Polsce takie same jak w innych krajach europejskich, a planowanie trasy zależne jest przecież każdorazowo od tego, do jakiego konkretnie miejsca kierowany jest towar.

Spedycja międzynarodowa Wolsztyn

HiT Transport realizuje usługi w zakresie spedycji międzynarodowej. O ich dokładny zakres oraz specyfikę naszej pracy można zapytać podczas kontaktu telefonicznego z oddziałem w Wolsztynie. Realizujemy usługi dla klientów z różnorodnych branż, dostosowując środek transportu do rodzaju produktu. Zarówno nasi spedytorzy, jak i bezpośrednio realizujący przewóz kierowcy są osobami doświadczonymi w dziedzinie transportu międzynarodowego, dlatego też możemy zapewnić, że jakość świadczonych przez nas usług jest na najwyższym poziomie.

Spedycja krajowa Wolsztyn

W ramach naszej działalności wykonujemy także zlecenia na transport krajowy. Dowieziemy powierzone nam towary zawsze tam, gdzie zostały skierowane, i w terminie ustalonym ze zleceniodawcą. Jeśli jesteś zainteresowany jednorazową lub stałą współpracą z HiT Transport, skontaktuj się z naszym oddziałem w Wolsztynie lub oddziałami w innych miastach i zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty. Zaufaj najlepszym, a z pewnością się nie zawiedziesz!

Transport ADR Wolsztyn

Transport ADR – to dziedzina działalności, która wiąże się z wyjątkowo dużą odpowiedzialnością. Materiały niebezpieczne przy niewłaściwym przechowywaniu lub transporcie mogą stanowić bardzo duże zagrożenie. My jednak wiemy, jak zadbać o nie podczas przewozu i jak w bezpieczny sposób dostarczyć je do odbiorcy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty dostępnej w Wolsztynie.

Jak do nas trafić i jak się z nami skontaktować? Wszystkie informacje zamieszczone są poniżej. Zapraszamy!

64-200 Wolsztyn
ul. Przemysłowa 2/2

Tel.: 68 420 08 21 lub

68 347 29 83
e-mail: biuro@hit-transport.pl

Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne