Spedycja międzynarodowa Września

Współpraca z najlepszymi w branży transportowej pozwoli Ci rozwinąć skrzydła!

Gdyby nie spedycja międzynarodowa, handel pomiędzy krajami świata z pewnością nie osiągnąłby takiego poziomu rozwoju jak obecnie. Nie trzeba specjalistycznej wiedzy ekonomicznej, aby zauważyć dużą zależność pomiędzy tym, jak zorganizowany jest transport dóbr pomiędzy krajami, a tym, jak rozwijają się stosunki handlowe między nimi. W tej układance jest jeszcze trzeci element – a są nim firmy produkcyjne, które dostarczają dobra na rynek.

Międzynarodowy transport drogowy Września

Międzynarodowy transport drogowy ewoluował przez setki lat, ale dopiero w ciągu ostatniego stulecia przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zmiany takie jak chociażby zastąpienie wozów samochodami czy też powstanie utwardzonych dróg sprawiły, że obecnie przewozów można dokonywać znacznie szybciej i na znacznie większe odległości. Dziś transport jest podstawą rozwoju gospodarki na całym świecie, ponieważ dzięki niemu możliwe jest nie tylko zaopatrywanie rynków w różnorodne towary, ale także stałe urozmaicanie tego asortymentu i korzystanie z nowych rynków zbytu.

Spedycja międzynarodowa Września

Procesy transportowe byłyby jednak jednym wielkim chaosem, gdyby nie spedycja międzynarodowa. To właśnie do zadań spedytorów należą takie czynności jak:

  • planowanie trasy przewozu,
  • dobieranie taboru pojazdów realizujących transport oraz kierowców (niekiedy za pośrednictwem zewnętrznego przewoźnika, a niekiedy – tak jak w przypadku HiT Transport – z wykorzystaniem własnych zasobów),
  • odbiór i załadunek towarów,
  • przewóz towarów (także przez granice, wraz z odprawą celną),
  • zdanie towarów odbiorcy i rozładunek,
  • kontrola i monitorowanie procesu transportowego na każdym etapie,
  • rozliczenie procesu.

Firmy transportowe pełnią bardzo wiele zadań, ale dzięki temu ci, którzy powierzają im zlecenie, nie muszą martwić się o jego przebieg. Przedsiębiorcy z Wrześni, którzy chcą wysłać swoje towary do innego europejskiego kraju, muszą jedynie skontaktować się z naszym działem spedycji, przedstawić szczegóły zlecenia, przygotować dokumentację oraz sam towar do przewozu. My zajmiemy się resztą, a klient zobaczy wyłącznie efekt oraz płynący z niego własny zysk.

Spedycja krajowa Września

Na podobnej zasadzie działa spedycja krajowa, z tym tylko że trasy tutaj są krótsze, a zlecenia często przychodzą z większą częstotliwością, gdyż wiele podmiotów jest stale zaopatrywanych z tego samego źródła. Nasi specjaliści w tej dziedzinie chętnie zajmą się także zleceniami z Wrześni. Jeśli jesteś producentem dowolnych towarów i chcesz dokonać transakcji handlowej, my możemy być jej praktycznym wykonawcą. Przewieziemy towar we wskazane miejsce – zawsze na czas i zawsze z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa.

Jesteśmy świadomi tego, jak nasze usługi wpływają na rozwój lokalnych gospodarek, a w ten sposób także na rozwój gospodarki krajowej. Dlatego do naszych zadań podchodzimy poważnie, a wszystkie zlecenia realizujemy rzetelnie. Serdecznie zapraszamy do współpracy z HiT Transport!