Transport międzynarodowy Szczecin

Przesyłanie towarów pomiędzy krajami to proces, który pojawił się już w początkach istnienia cywilizacji i rozwijał się przez tysiące lat aż do dziś.

Różne tereny zasobne są w różne surowce, a ludzie mieszkający w różnych miejscach specjalizują się w różnych dziedzinach działalności produkcyjnej. Przewożenie tych surowców i produktów w miejsca, w których nie są dostępne, to potrzeba, która wynika z ludzkiej natury. Dążymy do dobrobytu, a w związku z tym chcemy wciąż więcej, chcemy ulepszać nasze budowle, urozmaicać naszą dietę i mieć dostęp do coraz lepszych technologii. Istnienie transportu międzynarodowego umożliwia nam ten rozwój i dążenie ku lepszemu.

Międzynarodowy transport drogowy Szczecin

Istnieje bardzo wiele różnych form transportu międzynarodowego – można je podzielić miedzy innymi ze względu na rodzaj pojazdu, z użyciem którego odbywa się przewóz towarów. Transport drogowy (samochodowy) w wielu kwestiach przewyższa transport lotniczy, morski czy kolejowy. Jego najważniejszą przewagą jest to, że może dotrzeć dokładnie do miejsca, w którym rozładowany ma być towar, bez konieczności przeładunku. Sieć dróg jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż sieć kolejowa, a z lotnisk czy portów i tak zawsze trzeba w jakiś sposób przewieźć towary do konkretnego miejsca. Poza tym jest to także wyjątkowo tania forma transportu. Oczywiście dotyczą jej także pewne ograniczenia, chociażby w postaci odległości. Oczywiste jest to, że droga lotniczą można przewozić ładunki do znacznie bardziej odległych miejsc. W kontekście jednak transportu międzynarodowego realizowanego na terenie Europy, przewóz drogowy jest najbardziej trafną opcją. Tą drogą można przewozić zarówno materiały i surowce, jak i gotowe produkty – np. spożywcze, chemiczne, kosmetyczne, a nawet wyroby meblarskie, maszyny, sprzęty elektroniczne. Wystarczy właściwe zabezpieczenie ładunku i odpowiednia organizacja tego procesu. A skoro mowa o organizacji, to pora powiedzieć sobie parę słów o spedycji.

Spedycja międzynarodowa Szczecin

Spedycja to cześć branży TSL, która utożsamiana jest z organizacją przewozu towarów. Gdy mowa o spedycji międzynarodowej, łatwo domyślić się, że chodzi o przewóz poza teren jednego kraju. Zadaniem spedytora jest takie rozłożenie wszystkich elementów procesu transportowego w czasie i przestrzeni, by powierzony firmie towar dotarł dokładnie w to miejsce, w którym ma się znaleźć, w wyznaczonym terminie i w nienaruszonym stanie. Gdy chodzi o duże odległości – przewóz towarów o tysiące kilometrów dalej – wymaga to dużej wiedzy i umiejętności.

Spedycja krajowa Szczecin

Nie mniej zaangażowania potrzeba przy organizacji przewozu na terenie kraju. Spedytorzy zdobywają doświadczenie przez wiele lat, ale jest ono bezcenne z punktu widzenia zleceniodawców, którzy muszą przecież zaufać im i oddać pod opiekę część własnego dorobku. Nasi spedytorzy ze Szczecina specjalizują się w również w spedycji krajowej, którą zajmują się od wielu lat, dlatego można powierzyć im nawet najbardziej odpowiedzialne zadania bez obaw o to, że zawiodą. 

Transport ADR Szczecin

Jeśli chcesz skorzystać z usług w zakresie transportu ADR, czyli transportu ładunków niebezpiecznych, HiT Transport to firma, do której możesz się zwrócić w tej sprawie. Zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem w Szczecinie – chętnie przedstawimy więcej szczegółów.

71-450 Szczecin 
ul. Chopina 35 
Tel.: 91 885 37 50 
NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770  
Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne