Transport spedycja Szczecin

Gdyby nie dobrze zorganizowany transport, polska branża meblarska, która odnosi obecnie ogromne sukcesy, nie miałaby szans na rozwój.

Polskie meble podbijają świat. Wyraźną tendencję wzrostową w produkcji i eksporcie polskich mebli można zauważyć już od kilku lat, a z każdym rokiem branża wzrasta coraz szybciej. Z danych z 2016 roku wynika, że Polska pod względem produkcji mebli znajduje się na szóstym miejscu na świecie, natomiast pod względem ich eksportu – na czwartym. Znalezienie się w takiej czołówce umożliwiło kilka czynników. Zastosowanie nowych, wydajnych technologii, dostęp do stosunkowo tanich surowców, a także rozwój transportu to najważniejsze z nich.

Międzynarodowy transport drogowy Szczecin

Największym odbiorcą polskich mebli są Niemcy, nasz zachodni sąsiad. Na teren Niemiec meble są przewożone głównie z użyciem transportu drogowego. Umożliwia to nieduża odległość od punktu docelowego oraz dostępność taboru ciężarowego. Przyspieszenie branży meblarskiej wymogło więc od branży transportowej odpowiedź w postaci rozszerzania dostępności usług. Firmy transportowe dostosowują swoje usługi do wymogów rynku i dzięki temu sam mają szansę na osiągnięcie sukcesu. Nic więc dziwnego w tym, że skoro na terenie Szczecina działają producenci mebli kierujące swoje produkty na rynek międzynarodowy, w mieście działa oddział HiT Transport, który umożliwia im ich przewiezienie do odbiorców. Dopóki zapotrzebowanie na usługi oraz ich dostępność będą w równowadze, na drodze rozwoju branży meblarskiej – z punktu widzenia możliwości eksportowych – nic nie stoi.

Spedycja międzynarodowa Szczecin

Przewożenie mebli za granicę to zadanie, które musi być właściwie zorganizowane. Na szali stoi przecież bezpieczeństwo produktów wartych miliardy złotych. Eksport polskich mebli był w 2016 roku wart ponad 41,5 miliarda złotych. Przedstawiciele branży szacują, że w kolejnym roku branża może wzrosnąć nawet o 8%. Zaburzenie tego procesu byłoby ogromnym ciosem nie tylko dla branży mebli i wszystkich zatrudnionych w niej ludzi, ale także dla polskiej gospodarki. Dlatego należy zadbać o każdy aspekt, który może wpłynąć na tempo tego rozwoju – w tym także i na dostęp do profesjonalnej spedycji międzynarodowej.

Spedycja krajowa Szczecin

Czy polskie meble są też popularne w Polsce? Tak, ale na znacznie mniejszą skalę. Polacy także kupują meble wyprodukowane w naszym kraju, jednak nasz rodzimy rynek jest znacznie bardziej nasycony niż zachodni. Niemniej jednak, spedycja krajowa także musi znajdować się na najwyższym poziomie, aby każdy z nas miał dostęp do tych produktów. Dostarczane do salonów sprzedaży w nienaruszonym stanie, mogą potem być wybrane przez nas, gdy urządzamy dom, mieszkanie, biuro, lokal usługowy.

Transport ADR Szczecin

Usługi transportowe to także transport ADR, czyli przewożenie ładunków uznanych za niebezpieczne dla ludzi i środowiska. HiT Transport specjalizuje się również w takim rodzaju usług. Aby poznać szczegóły, zadzwoń lub napisz do nas. Dane kontaktowe widoczne są poniżej.

Jeśli chcesz skorzystać z usług w zakresie transportu i spedycji – zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami – skontaktuj się z HiT Transport i postaw na najwyższej jakości usługi. Poniżej widoczne są dane kontaktowe oddziału w Szczecinie. Zapraszamy do współpracy!

71-450 Szczecin 
ul. Chopina 35 
Tel.: 91 885 37 50 
NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770  
Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne