Typy transportu drogowego

Jakie wyróżniamy rodzaje transportu drogowego? Jak rozpoznać firmę, która dobrze wykonuje usługi transportowe? O tym w artykule.

Transport drogowy jest jedną z gałęzi transportu i zarazem jednym z ważniejszych elementów sektora usług w Polsce. Opiera się on na przewozie osób lub rzeczy na miejsce przeznaczenia. Realizacją tego typu przedsięwzięć zajmują się profesjonalne firmy transportowe, w tym nasza. W poniższym artykule prezentujemy rodzaje transportu, którymi zajmujemy się na co dzień. 

Jakie wyróżniamy rodzaje transportu drogowego?

Transport drogowy można podzielić według różnych kryteriów, np. biorąc pod uwagę kryterium posiadania działalności gospodarczej, transport drogowy może mieć charakter zarobkowy lub niezarobkowy. Klasyfikacja transportu według kryterium terytorialnego pozwala natomiast wyróżnić następując typy transportu: 

– krajowy transport drogowy – obejmujący przejazdy na terytorium Polski,

– międzynarodowy transport drogowy – w których punkt początkowy lub docelowy może znajdować się poza granicami kraju. 

Warto zwrócić uwagę, że transport drogowy może również pełnić funkcję składowej w mieszanych gałęziach transportu, takich jak: transport kombinowany, intermodalny, itp. 

Najlepszy transport drogowy, czyli jaki?

Przewóz ładunków, zwłaszcza na dużą skalę, wymaga zaangażowania fachowców, którzy zrealizują transport od początku do końca. Nie każdy przewoźnik wykona tę usługę należycie. Chcąc wybrać najlepszą firmę transportową, które zrealizują wzorowo zarówno krajowy, jak i międzynarodowy transport drogowy, należy wziąć pod uwagę: 

 jej doświadczenie na rynku: im dłużej firma funkcjonuje, tym prawdopodobnie wyższy jest poziom świadczonych przez nią usług. 

– zakres oferty: bez wątpienia na uwagę zasługują tylko te firmy, które oferują usługi obejmujące kompleksowe usługi z zakresu transportu, spedycji i logistyki.

– certyfikaty: firmy, które mogą się pochwalić certyfikatami, wyróżnieniami, czy innymi dowodami jakości świadczonej przez nie usług są zdecydowanie bardziej wiarygodne. 

Chcesz skorzystać z usług najlepszej firmy świadczącej usługi transportu drogowego? Skontaktuj się z nami!