Zasady magazynowania towarów

Firma transportowa HIT Transport oferuje nie tylko przewóz towarów – transport krajowy i transport zagraniczny – ale także ich kompleksową obsługę podczas trwania całego procesu.

Firma transportowa HIT Transport oferuje nie tylko przewóz towarów – transport krajowy i transport zagraniczny – ale także ich kompleksową obsługę podczas trwania całego procesu. W zakresie naszych usług znajduje się transport, spedycja i logistyka, ale także takie czynności jak załadunek, przeładunek i wyładunek towarów oraz, w zależności od potrzeb klientów, ich magazynowanie.

Jakie są zasady magazynowania towarów z punktu widzenia BHP?

  • Pracownicy magazynów muszą przejść szkolenie BHP i zapoznać się z zasadami przechowywania towarów w zależności od ich specyfiki.
  • Magazyny powinny być wyposażone w sprzęty przeznaczone do magazynowania konkretnych typów materiałów (regały, palety itp.)
  • Materiały muszą być składowane w taki sposób, by nie zagrażały pracownikom magazynu oraz zabezpieczone przed zniszczeniem lub uszkodzeniem.
  • Budynki magazynów powinny być ognioodporne, zabezpieczone przed włamaniem i odporne na działanie znajdujących się w nich materiałów. Powinny być wyposażone w odpowiednią wentylację, a temperatura wewnątrz budynków powinna być zgodna z zasadami przechowywania konkretnych typów produktów. Budynki muszą być też odpowiednio oświetlone, a instalacja elektryczna dostosowana do przechowywanych towarów.

W naszej pracy stosujemy się do wszelkich procedur transportu i magazynowania powierzonych nam towarów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług.