Amazon zajmie się spedycją?

Popularny sklep internetowy zajmie się już niedługo spedycją towarów.

Znany na całym świecie sklep internetowy Amazon od wielu lat służy swoim użytkownikom, sprzedając tysiące produktów z wielu różnych branż. W najbliższym czasie firma planuje poszerzyć zakres swoich usług o ofertę spedycji towarów.

Spedycja towarów via Amazon – na czym ma polegać? 

Jak dotychczas, Amazon korzystał przy transporcie z usług firm trzecich, obecnie pracuje nad tym, by świadczyć swoim Klientom tę usługę we własnym zakresie. Spedycja towarów w wydaniu Amazona ma w swoim działaniu przypominać system Ubera. Będzie to zatem aplikacja, która umożliwi zamówienie transportu towarów, sprecyzuje koszt takiej usługi oraz udostępni system rekomendacji, co pozwoli na porównanie czasu i jakości dostawy różnych ciężarówek. Aplikacja rozszerza funkcje Amazon Flexa, w którym każdy z jej użytkowników może stać się dostawcą produktu, jeśli znajduje się w pobliżu jej nadawcy lub odbiorcy. Tak zwany „Uber spedycji” ma się pojawić w powszechnym użyciu latem tego roku, a wartość aplikacji jest szacowana na, bagatela, 800 mld dolarów! 

Uber spedycji to nie wszystko – Amazon atakuje!

Analizując podejmowane przez Amazon działania, można śmiało stwierdzić, że jej celem jest wyeliminowanie z rynku firm kurierskich. W ciągu najbliższych trzech lat w planach firmy jest transport przesyłek na poziomie Fedexa, zaś w przeciągu kolejnych czterech – firma ma osiągnąć pułap UPS. Amazon planuje zdominować również spedycję morską i lotniczą. Już niebawem 40 wynajętych przez firmę samolotów ma zapewnić szybki i sprawny transport zamówionych w sklepie internetowym towarów. 

Zanim jednak firmy kurierskie i firmy transportowe, zajmujące się przewozem zamówionych przesyłek odejdą do lamusa, przyjdzie nam sporo poczekać. Zarówno wdrożenie aplikacji, jak również zdobycie zaufania jej użytkowników wymagają odpowiedniej ilości pracy i czasu. 

Zamiast czekać na Amazona, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. HiT Transport – to doświadczona i profesjonalna firma transportowa, która zajmuje się zarówno transportem, jak również spedycją i logistyką. Przewóz towarów terminowo i bez problemów! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!