Logistyka, transport, spedycja Wrocław

Logistyka, transport i spedycja – te trzy dziedziny są ze sobą ściśle powiązane.

Skoro logistyka, transport i spedycja są dziedzinami tak silnie powiązanymi, to dlaczego właściwie się je wyodrębnia? Przecież bardzo często określa się je wspólną nazwą branży TSL. Czy jest więc sens odseparowywać je od siebie?

Międzynarodowy transport drogowy Wrocław

Oczywiście te trzy gałęzie usług transportowych są względem siebie zależne i silnie połączone ze sobą, ale warto pamiętać, że tak naprawdę każda z nich odpowiada za nieco inne zadania. Transport jest po prostu czynnością przewożenia różnorodnych towarów z jednego miejsca w drugie. Można go klasyfikować pod kątem rodzaju środka transportu (np. transport drogowy – realizowany przy użyciu samochodów ciężarowych) lub też terenu, na którym się odbywa (np. transport międzynarodowy, jeśli w grę wchodzi przewóz towarów poza granice kraju).

Spedycja i logistyka są natomiast dziedzinami, które wiążą się raczej z aspektem organizacyjnym procesu przewozu. Logistyka to zarządzanie przepływem surowców, wyrobów gotowych i półproduktów miedzy różnymi punktami w taki sposób, by zapewnić im sprawne funkcjonowanie i dostęp do wszystkich niezbędnych produktów, narzędzi, akcesoriów. Spedycja jest natomiast procesem zarządzania przewozem towarów z jednego miejsca na drugie, czyli transportem w ogólnym rozumieniu.

Czy jedna firma może realizować zadania z zakresu wszystkich tych dziedzin? Odpowiedź jest twierdząca, a dowodem jest chociażby HiT Transport i jego oddział we Wrocławiu, który zajmuje się całościowo usługami w ramach TSL.

Spedycja międzynarodowa Wrocław

Skupmy się teraz na jednej z tych trzech dziedzin, a mianowicie na spedycji. Jakie trudności stoją przed osobami, które zajmują się tego typu czynnościami? O tym z pewnością wiele wiedzą osoby pracujące w naszym oddziale we Wrocławiu, które każdego dnia spotykają się z kolejnymi wyzwaniami w zakresie zarządzania transportem. W przypadku spedycji międzynarodowej z pewnością dużym utrudnieniem jest odległość – zarządzanie konkretnym procesem przewozu musi się odbywać zdalnie, a kontakt między podmiotami zagranicznymi może być kłopotliwy chociażby ze względu na różnice językowe czy kulturowe. Dlatego też aby właściwie sprostać swoim zadaniom, osoby zajmujące się spedycją na skalę międzynarodową muszą być właściwie przygotowane do tego zawodu, posiadać wykształcenie, wiedzę i umiejętności, które umożliwiają im sprawne zarządzanie wszystkimi procesami.

Spedycja krajowa Wrocław

W zarządzaniu transportem na skalę krajową także pojawia się wiele wyzwań. Usługa, bez względu na długość trasy, musi odbyć się sprawnie i terminowo, co od osób zajmujących się jej realizacją wymaga umiejętności planowania, zdolności organizacyjnych i odpowiedzialności za powierzane zadania.

Wszystkim tym zadaniom jednak bez problemu potrafią sprostać nasi spedytorzy z Wrocławia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co oferuje nasz oddział zlokalizowany właśnie w tym mieście, skontaktuj się z nami – zapraszamy.

Transport ADR Wrocław

Jeśli szukasz specjalistów od transportu ładunków niebezpiecznych, HiT Transport będzie dla Ciebie doskonałym partnerem do współpracy. Zajmujemy się transportem ADR na terenie Polski i Europy. W naszej pracy dokładamy wszelkich starań, aby zlecenia były realizowane terminowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu z nami.

53-015 Wrocław

Aleja Karkonoska 45
Tel.: 71 700 04 20

NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770 
e-mail: wroclaw@hit-transport.pl

Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne