ARTYKUŁY Obecne problemy firm transportowych, spedytorów i pracowników

Na trudności, z którymi mierzą się obecnie firmy transportowe, składa się wiele zleceń. Przyczyniła się do tego między innymi pandemia, a tym samym mniejsza liczba zleceń oraz… wiele innych czynników. Kłopoty odczuwa każdy w takiej branży, niezależnie od roli, którą pełnią w takim przedsiębiorstwie. Z jakimi tematami borykają się spedytorzy i pracownicy transportowi najczęściej? W czym tkwi problem? Odpowiadamy w poniższym wpisie!

Problemy firm transportowych

Firmy transportowe najczęściej mierzą się z brakiem zleceniem i płynności finansowej, a także zmianami w prawie, którymi branża jest stale straszona – nowe regulacje i projekty, które – być może – nie wejdą w życie. Wielu pracowników przedsiębiorstw transportowych twierdzi, że największym problemem jest komunikacja oraz brak kompromisu – również na szczeblach pracownik-pracodawca. A – jak wiadomo – nie ma kierowcy bez firmy transportowej, a firmy transportowej bez kierowcy.

Proste rozwiązania są najlepsze!

Na szczęście powstaje wiele ciekawych darmowych pomocy, webinarów i konsultacji, dzięki którym można rozwiązać niektóre problemy w komunikacji, a także doszkoleniu pracowników. Oczywiście, nie rozwiążą one problemów stricte pandemicznych czy prawnych, ale z całą pewnością zadziałają i na korzyść firmy transportowej i jej kierowców. Mowa tu o:

  • prawidłowo rozliczanych nadgodzinach,
  • odpoczynkach tygodniowych
  • oraz utrzymywaniu zatrudnienia kierowców i możliwości wygenerowania dla pracowników dodatkowych pieniędzy na podwyżki bez uszczerbku na budżecie firmy.

Zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe?

Brzmi pięknie i prosto? I takie jest, bo warto rozpocząć rozwiązywanie większych problemów od tych z pozoru najmniejszych. Zachęcamy do wyszukiwania informacji na temat rozmaitych darmowych szkoleń w kwestii transportu oraz doradztwa, konsultacji w kwestiach komunikacji. Rozwój branży transportowej małymi kroczkami oraz właściwe zadbanie o kierowców i spedytorów to przepis na sukces i dobry początek do skupienia się następnie na problemach trudniejszych, cięższych.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością oraz ofertą firmy transportowej HIT TRANSPORT.