Ciekawostka: elektryczne ciężarówki od VOLVO

W ostatnim artykule opowiadaliśmy Wam o naszych najnowszych ekologicznych inwestycjach. Dziś mamy kolejną dobrą eko-wiadomość. Marka Volvo planuje wypuścić na rynek pełną gamę samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. I to już niebawem, bo w 2021 roku!

Samochody elektryczne od Volvo

Ekologia to hasło odmieniane przez wszystkie przypadki i to niemal w każdej branży, również w transporcie. Pojawiło się już wiele pojazdów, które mają na celu minimalizowanie złego wpływu na środowisko – w takie modele wyposażyliśmy również naszą firmę. Być może dołączy do nich Volvo.

Czytaj również: Firmy transportowe przesiądą się na ekologiczne ciężarówki

Volvo rozpoczęło produkcję samochodów elektrycznych w 2019 roku. Ich głównym przeznaczeniem ma być transport regionalny, dystrybucyjny i z przeznaczeniem do prac budowalnych. Jak podkreślają właściciele marki, najważniejsze jest osiąganie ambitnych celów z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Realizację tych celów umożliwić ma najnowsza seria samochodów z napędem elektrycznym wyprodukowana przez stajnię Volvo. Aktualnie przeprowadza ona testy nowych modeli.

Maksymalna masa zestawów ma wynosić do 44 ton, a zasięg może wynieść nawet 300 km. Sprzedaż ma wystartować już w przyszłym roku, a produkcja na skalę masową ma się rozpocząć w 2022 roku.

Stopniowe przejście do paliw alternatywnych

Jak podkreślają właściciele Volvo, z punktu widzenia ekologii ważne jest przejście od paliw kopalnych do paliw alternatywnych. Z tego względu marka planuje stopniowe wprowadzanie pojazdów elektrycznych, które będą w pełni napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi. Do 2040 roku na rynku ma być już pełna gama produktów wolnych od konieczności korzystania z paliw kopalnych. Trzymamy za tę inwestycję kciuki i mamy nadzieję, że elektryczne modele Volvo wkrótce trafią również do naszej stajni!