Co zrobić, by transport bardziej się opłacał?

Jazda samochodem nie jest jedynie mechanicznie powtarzającymi się czynnościami. Niestety nie każdy posiada psychiczne oraz fizyczne predyspozycje do jazdy samochodem. Podpowiadamy o czym należy pamiętać wsiadając za kierownicę.

Jazda samochodem nie jest jedynie mechanicznie powtarzającymi się czynnościami. Wymaga ona ogromnej koncentracji, koordynacji oraz zdolności do przewidywania ewentualnego zagrożenia. Niestety nie każdy posiada psychiczne oraz fizyczne predyspozycje do jazdy samochodem. Podpowiadamy o czym należy pamiętać wsiadając za kierownicę.

Jazda samochodem, a warunki atmosferyczne

Im częściej będziemy jeździć samochodem w najróżniejszych warunkach pogodowych, tym szybciej dojdziemy do wprawy oraz doświadczenia. Unikanie jazdy, gdy np. pada deszcz jest dużym błędem.

Przewiduj reakcje innych kierowców

Stosuj zasadę ograniczonego zaufania. Obserwuj dokładnie to co się dzieje na drodze oraz staraj się przewidywać reakcje innych kierowców na przykład gwałtowne hamowanie.

Pasażer jako pomocnik

Bliska nam osoba siedząca tuż obok może mieć na nas zbawienny wpływ. Powinni o tym pamiętać szczególnie początkujący kierowcy.

Zaufaj sobie i bądź pewny jak prowadzisz auto

Najgorszą rzeczą jaką można wykonać jest doprowadzanie do sytuacji, w których wykonujemy nerwowe manewry. Nie możemy się obawiać jazdy samochodem, zdecydowanie przełoży się to na jakość prowadzenia auta.

Sygnalizuj co robisz

Dobry kierowca wyprzedza, włącza się do ruchu płynnie, a także nie hamuje gwałtownie. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu przed samochodem, który jedzie przed Tobą. Zawsze płynna jazda zapewni bezpieczeństwo na drodze.