HiT Transport stawia na ekologię!

Branża TSL odpowiada za 20-25% światowej emisji CO2. Mając na uwadze dobro środowiska naturalnego, nasza firma wprowadza do swojego taboru pojazdy wyposażone w instalacje CNG oraz LNG, które już teraz stanowią około 10% całej floty naszych pojazdów!

Firmy transportowe chcą być zielone!

Jak pokazują badania Polskiej Platformy LNG z 2019 roku aktualnie w Polsce jest zarejestrowanych 500 pojazdów na LNG, a według prognoz ta liczba będzie się sukcesywnie zwiększać. Nic dziwnego, zwłaszcza, że z każdym rokiem rośnie popyt na usługi świadczone przez ekologiczne pojazdy. Przykładem mogą być wielkie koncerny, takie jak Żywiec czy Ikea, których dostawcy są zobowiązani do realizacji zleceń z wykorzystaniem niskoemisyjnych ciężarówek.

Świadomość ekologiczna zwiększa się, a za tym idą konkretne zachowania, również w obrębie branży TSL. Coraz częściej polityka firm obejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, a wybór ekologicznego dostawcy jest jednym ze sposobów realizacji ich celów klimatycznych. Z tego względu przewoźnikom bez wątpienia opłaca się przejść na zieloną stronę mocy.

Jakie są prognozy dla eko-flot

Przewiduje się, że do roku 2030 nastąpi znaczący wzrost pojazdów niskoemisyjnych. Ten trend jest podyktowany nie tylko większą świadomością ekologiczną i wyższym popytem na zrównoważone rozwiązania, ale również przez politykę unijną. Zgodnie z ustaleniami Komisji Europejskiej do 2030 r. powinna nastąpić redukcja o 40% emisji dwutlenku węgla na terenie krajów Unii Europejskiej. Czy to się uda? Mamy taką nadzieję! Obecnie w Europie jest o. 2,5 tysiąca pojazdów niskoemisyjnych, a według prognoz za 10 lat będzie ich już 280 tys.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią procesu ekologizacji transportu. Dla dobra środowiska i przyszłości naszej planety, zamierzamy sukcesywnie zwiększać udział pojazdów niskoemisyjnych. Na tym w naszym rozumieniu polega społeczna odpowiedzialność biznesu.