Jak uniknąć świątecznych korków?

Trwa gorący okres przedświąteczny – gorący nie tylko ze względu na to, że w praca wre w kuchni, a w sklepach trwa prezentowa gorączka. Gorąco będzie również na drogach, gdyż większość z nas dziś lub jutro uda się w podróż do domu. Czy w takiej sytuacji możliwe jest uniknięcie świątecznych korków? Tak! Pomoże Ci w tym Twój telefon.

Aplikacje, która są pomocne  w trasie

Kierowcy wyposażeni w Androidy, mają możliwość ściągnięcia aplikacji (w większości darmowych), które na bieżąco informują na temat wypadków na drodze, fotoradarów oraz patroli policji. Najprostszą aplikacją tego rodzaju są mapy Google. Pomaga ona na wyznaczenie najkrótszej trasy, jednak jej wadą jest to, że nie zawsze dysponuje aktualnymi informacjami na temat nowych dróg i tras. W mapach Google włączyć można opcję wyświetlania natężenia ruchu drogowego, co jest ważne, gdy zależy nam na uniknięciu korków. Funkcja ta jednak czasem wysyła mylące informacje, np. traktując jako korek samochody czekające na zmianę świateł.

Inną popularną aplikacją, z której możemy korzystać w trakcie podróży jest Yanosik. Jest ona zupełnie darmowa i opiera się na informacjach na bieżąco podawanych przez kierowców z trasy. Jedną z funkcji tej aplikacji jest SmartTraffic, która z wyprzedzeniem informuje nas o tworzących się korkach, dzięki czemu możemy uniknąć niemiłych niespodzianek i zmienić trasę, by ich uniknąć.

A jeśli w czasie trasy zapragniemy odpocząć, zjeść lub nawet odświeżyć się pod prysznicem, możemy skorzystać z najnowszej aplikacji Autostrada Polska – dysponuje ona aktualną bazą miejsc parkingowych, noclegowych, restauracji, stacji paliw dostępną w pięciu wersjach językowych.