Jesienne zmiany

Okazuje się, iż koniec wakacji nie jest równoznaczny z zakończeniem sezonu remontowego na polskich drogach. To właśnie teraz ruszyły nowe inwestycje.

Okazuje się, iż koniec wakacji nie jest równoznaczny z zakończeniem sezonu remontowego na polskich drogach. To właśnie teraz ruszyły nowe inwestycje. Ruszyła odbudowa mostu w Stykowie, w którego skład wchodzi wymiana nawierzchni, izolacji, a ponadto naprawa licznych podpór. Podczas odrestaurowywania mostu obowiązuje ruch wahadłowy, a koniec kampanii jest przewidziany na drugą połowę grudnia. Ale to nie jedyne zmiany na krajowych jezdniach.

Wraz z początkiem września został pozytywnie rozpatrzony wniosek, który odnosił się do wykorzystania odcinka drogi łączącego Warszawę i Kraków. Tutaj natomiast zakończenie naprawy nie jest łatwe do ustalenia, wszystko jest uzależnione od pogody, która jak wiadomo bywa w Polsce niezwykle zmienna. Budowa nowego odcinka może stanowić poważne utrudnienia dla transportu ciężarowego. Warto, by kierowcy odszukali dogodne dla siebie możliwe objazdy.

Zmiany zostaną także wprowadzone na odcinku A1, od węzła Woźnik do węzła Pyrzowica w województwie śląskim. Całkowita długość docelowej drogi to 15, 2 km. Zostaną na to przeznaczone środki o wartości 609.501.183,07 zł, a czas wykonania prac remontowych przewiduje się na 30 miesięcy. Dodatkowo nowa trasa będzie przebiegała przez miejsce, na którym położony jest Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach.

W najbliższym czasie czeka kierowców mnóstwo zmian, warto być na bieżąco jakie odcinki dróg są remontowane, a ponadto uzbroić się w cierpliwość. W celu sprawdzanie aktualności zapraszamy na naszą stronę internetową.