Łódź od marca bez TIR-ów

Od pierwszego marca 2015 roku w Łodzi zacznie obowiązywać zakaz wjazdu do centrum miasta przez pojazdy ciężarowe, których masa całkowita przekracza 12 ton.

Od pierwszego marca 2015 roku w Łodzi zacznie obowiązywać zakaz wjazdu do centrum miasta przez pojazdy ciężarowe, których masa całkowita przekracza 12 ton. Zakaz obowiązywał będzie w godzinach od 6:00 do 22:00.

Zakaz wprowadzony będzie w celu zmniejszenia korków w ciągach prowadzących przez Łódź z południa i zachodu do autostrad. Będzie obowiązywał aż do zakończenia wszystkich prac na Trasie WZ. Ruch będzie dopuszczony w przypadku dojazdów docelowych – czyli pojazdów transportujących m.in. towary do sklepów lub których celem są dzielnice przemysłowe, firmy transportowe itd. Jednakże samochody ciężarowe, które realizują transport tranzytowy, będą musiały korzystać z dróg objazdowych wokół Łodzi. Część firm transportowych będzie musiała zatem skorygować swoje wyznaczone trasy.

Zakaz ten wynika z planowanego kolejnego etapu prac przy przebudowie Trasy WZ. W marcu mają bowiem ruszyć roboty na największych łódzkich skrzyżowaniach Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Włókniarzy/JP II – Bandurskiego/Mickiewicza.