Maleje liczba wypadków na drogach

Minęło 31 dni od wprowadzenia nowych przepisów drogowych. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, liczba wypadków na drodze spada.Minęło 31 dni od wprowadzenia nowych przepisów drogowych. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, liczba wypadków na drodze spada.

MSW podaje, że od wejścia w życie 18. maja nowych przepisów drogowych, na mocy których kierowca, który przekroczy prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym o 50 km/h traci prawo jazdy na 3 miesiące, zmalała liczba wypadków, ofiar oraz rannych na polskich drogach.
Jak pokazują policyjne statystyki, od 18.05. do 17.06. liczba wypadków spadła o 65 w porównaniu z 31-dniowym okresem poprzednim. Od 18.05. zmalała też liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach – z 208, w okresie 17 kwietnia – 17 maja, do 189 między 18 maja a 17 czerwca.  Odnotowano także spadek liczby rannych w wypadkach drogowych.
Do tej pory policja zatrzymała 2392 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najwięcej w województwach: mazowieckim, wielkopolskim oraz podkarpackim. Od 18 maja prawo jazdy można stracić także za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów – do tej pory policja odnotowała 30 takich osób (najwięcej w województwie dolnośląskim).