Marketing w transporcie

Jak wypromować swoją markę w branży TSL?Jak wypromować swoją markę w branży transportowej i przyciągnąć klientów? Na pewno nie inwestując w drogą reklamę w prasie, radiu i na banerach. Warto przeanalizować swoje pięty Achillesowe i właśnie tam włożyć pieniądze i energię: w marketing internetowy, dobry plan oraz…w pracowników.
Na początku prowadzenia działalności warto zastanowić się gdzie jest nasz potencjalny klient i jak sprawić, by wybrał właśnie nas. Pierwszym krokiem do tego, by zostać zauważonym jest Internet. Dobrze wypromowana strona internetowa, czyli pozycjonowana, responsywna i mobilna to w dzisiejszych czasach podstawa. Potencjalny klient zobaczy nas nie tylko poprzez reklamę, którą wykupimy w Google, ale także np. dzięki mediom społecznościowym. Tam można również prowadzić z sukcesem kampanie reklamowe, nawet bazując na małym wkładzie finansowym. Poza tym prowadzenie strony na Facebooku to dobra zabawa i możliwość kontaktu z ludźmi, którzy lubią Twoją markę. Często podsuną Ci dobre pomysły co chcieliby zobaczyć – może jak zakulisowo wygląda życie kierowcy? A może chcieliby, żebyś zorganizował dzień otwarty? Dziś to klient powinien być na szczycie firmowej hierarchii i media społecznościowe pozwalają na wprowadzenie w życie tej strategii. 
– Warto dostrzec możliwości mediów społecznościowych, chociaż z pozoru to bezcelowe działanie w takiej branży jak nasza. Podjęliśmy ryzyko wyjścia do Internautów i pokazujemy np. zwykłe życie naszych kierowców na Instagramie. Świetna sprawa, czysta autentyczność, oparta na zdjęciach podesłanych z trasy. – opowiada Hubert Szawaryński, Prezes Zarządu HiT Transport. 
        Ciekawym rozwiązaniem jest także blog firmowy o tematyce branżowej, który przyciągnie fanów TSL i spotterów. Takie wartości Google lubi i samo wypromowuje, umieszczając na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania.  Obok Internetu, zainwestuj także w spedytorów. Ich umiejętność komunikowania się jest absolutnie podstawowa – muszą być świadomi, że ich słowa wyrabiają pierwsze wrażenie, które może na zawsze zniechęcić. Bez motywacji się nie obejdzie, dlatego trzeba o nich dbać. 
Warto przemyśleć także jaka jest Twoja cena? Może jest zbyt wysoka w porównaniu do konkurencji? Niech Twoja polityka cenowa będzie poparta konkretnym researchem. Wygórowane ceny potrafią zrobić czarny PR na długo.
Podsumowując, metody, które stosowaliśmy lata temu przeterminowały się. Teraz liczy się autentyczność i holistyczne podejście – firma transportowa odnosi sukces, jeżeli w całości kieruje się taką samą polityką. Nie mogą istnieć zaniedbane działy, nie można także stawać siebie na piedestale. Zasada 'klient nasz Pan” aktualna jak nigdy wcześniej.