Międzynarodowy transport drogowy Wrocław

Co jest ważne podczas organizacji transportu ładunków? Przed jakimi wyzwaniami stoją spedytorzy i przewoźnicy?

Organizowanie transportu drogowego, zwłaszcza w przypadku długich międzynarodowych tras, to zadanie pełne wyzwań. Na osobach, które zajmują się organizacją przewozu, czyli spedytorach, leży ogromna odpowiedzialność za:

  • bezpieczeństwo towaru,
  • terminowe dostarczenie towaru do miejsca docelowego,
  • przewóz towaru w odpowiednich warunkach,
  • bezproblemowy przebieg transportu.

Firmy spedycyjne współpracują z przewoźnikami i organizują przewóz w oparciu o podpisane z nimi umowy. Nasza firma jednak zajmuje zarówno spedycją, jak i transportem – nie angażujemy do współpracy zewnętrznych firm, dzięki czemu łatwiej jest nam zaplanować i zorganizować całą usługę spedycyjno-transportową.

Międzynarodowy transport drogowy Wrocław

Oddział naszej firmy we Wrocławiu od lat specjalizuje się w organizowaniu przewozu towarów do z Polski do innych krajów europejskich. Zajmujemy się całym procesem od początku do końca: planujemy przebieg usługi, przygotowujemy dokumentację transportową, dobieramy pojazdy realizujące transport drogowy, a także nadzorujemy przewóz – od załadunku aż po rozładunek. Doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich lat pozwala nam realizować te zadania sprawnie i profesjonalnie. Umiejętności takie jak efektywne planowanie, znajomość języków obcych (ważna zwłaszcza w przypadku usług realizowanych na arenie międzynarodowej) oraz szybkie reagowanie są niezwykle przydatne w zawodzie spedytora i bardzo cenimy je u specjalistów, którzy pracują w HiT Transport.

Spedycja międzynarodowa Wrocław

Organizacja transportu towarów za granicę, czyli spedycja międzynarodowa, wiąże się z koniecznością przygotowania specjalnej dokumentacji, dopełnienia formalności związanych z odprawą celną, dostosowania się do przepisów prawnych (także przepisów dotyczących ruchu drogowego) obowiązujących w krajach, przez które przebiega trasa. Dlatego jest tu niezbędna szeroka wiedza, która – właściwie wykorzystana – jest bezcenna podczas realizacji usługi transportowej.

Spedycja krajowa Wrocław

Nasz oddział we Wrocławiu specjalizuje się także w przewozach krajowych. Realizowanie usług z zakresu spedycji krajowej wymaga tego, by stale być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami w zakresie między innymi ruchu drogowego, w szczególności ruchu samochodów ciężarowych (który często jest ograniczany np. w czasie świąt lub na terenie konkretnych miast) oraz zasad przewozu towarów (w tym warunków przechowywania określonych rodzajów produktów oraz przepisów w zakresie czasu i warunków pracy kierowców). Spedytorzy muszą zatem wciąż śledzić zachodzące zamiany prawne i dostosowywać usługi tak, by stale spełniały wszystkie wymogi.

Transport ADR Wrocław

Oddział HiT Transport we Wrocławiu przyjmuje również zlecenia na transport ADR, czyli przewozy substancji niebezpiecznych – łatwopalnych, toksycznych, wybuchowych. Jeśli szukasz specjalistów, którzy zajmą się tym profesjonalnie, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do współpracy!

Jeśli w firmie spedycyjno-transportowej cenisz profesjonalizm i rzetelność, podejmij współpracę z nami, a na pewno się nie zawiedziesz. Oferujemy usługi na terenie kraju i poza jego granicami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem we Wrocławiu!

53-015 Wrocław

Aleja Karkonoska 45
Tel.: 71 700 04 20

NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770 
e-mail: wroclaw@hit-transport.pl

Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne