Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta używanego?

Bardzo często chcąc kupić samochód decydujemy się na używane auto. Pozwala nam to na znacznie zaoszczędzenie pieniędzy. Jest to popularna forma pozyskiwania maszyny nie mniej jednak niesie za sobą pewne ryzyko. Na szczęście jest kilka rad w jaki sposób uniknąć przykrych niespodzianek. Oto kilka z nich.

Cena nie może być zbyt niska

Najkorzystniej byłoby odkupić samochód od zaufanej osoby. Jeśli cena będzie zbyt mała, daj sobie czas do namysłu. Niestety zarówno w handlu samochodem jak i w innej branży niska cena jest równoznaczna z gorszą jakością. Jak to można oszacować? Jeżeli upust wynosi od 5 tysięcy w górę jest to niepokojące.

Jazda próbna

Jeśli już zdecydowałeś się na dany model, koniecznie w wybranym przez SIEBIE warsztacie dokonaj wnikliwego przeglądu zarówno nadwozia jak i podwozia. Nim jednak umówisz się na spotkanie z mechanikiem kilku pomiarów możesz dokonać sam. Siedząc w samochodzie warto włączyć co się da weryfikując jednocześnie, czy nie zapala się żadna kontrolka. Sprawdzanie oleju może przekazać nam wiele informacji. Jeśli po odkręceniu korka do oleju ukaże się dym, istnieje prawdopodobieństwo, iż silnik jest zniszczony. Podstawowym elementem do sprawdzenia są oczywiście hamulce.

Umowa – do wnikliwej analizy

Naturalnie umowa, którą otrzymamy od właściciela musi być sporządzana na piśmie. Treść powinna dotyczyć identyfikacji auta, danych obu stron, transakcji oraz cen. Z pewnością w dokumencie nie może znajdywać się zapis: „Kupujący nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń w przypadku wykrycia wady pojazdu”.