Naczepy: 5 ciekawostek na temat plandek

Poznaj kluczowe informacje oraz ciekawostki na temat plandek.

Tematem przewodnim naszego poprzedniego wpisu były firanki, czyli naczepy, które cieszą się w transporcie drogowym bardzo dużą popularnością. Dziś przyszła kolej na nie mniej popularne plandeki, które w branży nazywa się również „szmatami” lub „burtówkami”. Poniżej prezentujemy kilka ciekawostek na ich temat.

1. Na początek kilka faktów: plandeki przypominają firanki, nie różniąc się od nich wiele, jeśli chodzi o nośność i wymiary. Jedyna rozbieżność dotyczy sposobu, w jaki otwierana jest zabudowa. W przypadku firanki, wystarczy przesunąć kurtynę. Jeśli zaś chodzi o plandekę – konieczne jest jej rozwiązanie i podniesienie.

2. Plandeki mają wiele zalet – możliwe jest tu ładowanie praktycznie z każdej strony, dzięki czemu pozwala na transport ładunków nawet o dużych gabarytach.

3. W okresie zimowym stan plandek musi być regularnie sprawdzany, inaczej przewóz towarów może być niebezpieczny. Przykład: zalegający na naczepie śnieg lub lód może uszkodzić pojazd, a nawet doprowadzić do groźnego wypadku.

4. Plandeki mogą służyć do promocji – przykładem może być akcja rządowa z 2014 roku, której celem było zapewnienie Polsce większej rozpoznawalności oraz zbudowanie jej nowoczesnego wizerunku za granicą.

5. Przez ekoprojektantów plandeki ciężarówek są wykorzystywane jako… materiał do produkcji ubrań i akcesoriów! Jak się okazuje, PVC świetnie sprawdza się w roli torby na zakupy, kopertówka czy etui na zapalniczkę, a wykonane z niego rzeczy są trwałe, wytrzymałe a także odporne na uszkodzenia i różnice temperatur.

W naszej firmie transportowej plandeki to wiodący rodzaj naczepy, dzięki której każde zlecenie wykonujemy szybko i sprawnie. Chcesz się o tym przekonać? Skorzystaj z naszych usług! Zapraszamy do współpracy ????