Największe korki w historii

Stałeś 40 minut w korku? Dojazd do pracy bądź z pracy zajmuje Ci o pół godziny więcej niż standardowo? Zastanów się dwa razy zanim zaczniesz narzekać. Poznaj największe korki w historiiStałeś 40 minut w korku? Dojazd do pracy bądź z pracy zajmuje Ci o pół godziny więcej niż standardowo? Zastanów się dwa razy zanim zaczniesz narzekać. Poznaj największe korki w historii
Pekin, sierpień 2010Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wypadu za miasto. Zachęcała wszystkich i dlatego też na wjeździe do Pekinu powstał 120 kilometrowy korek. Udało się go rozładować dopiero po 12 dniach. 
Chicago, luty 2011Utrudnienia powstające na drodze powodują również warunki atmosferyczne. W tym padający zimą śnieg. Tak też było w lutym 2011 roku w Chicago, kiedy to miała miejsce wyjątkowo duża burza śnieżna. Śniegu było tak dużo, iż zakrył on stojące w korku auta. Akcja ratownicza trwała 12 godzin. Wtedy możliwa była dalsza podróż.
Festiwal Woodstock, sierpień 1969Tego roku miasteczko festiwalowe odwiedziło 400 tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że drogi dojazdowe zostały zakorkowane. Korek miał długość 30 kilometrów. Uczestnicy festiwalu porzucili swoje samochody i w dalszą drogę udali się pieszo. Zatarasowany dojazd na miejsce festiwalu utrudnił również dotarcie gwiazdom, które miały na nim wystąpić. Z pomocą przyszły helikoptery. 
Lyon-Paryż, luty 1980Wyjazdom sprzyjają również wakacje i ferie zimowe. Jak dodać do tego złe warunki atmosferyczne, to korek gotowy. W lutym 1980 roku rozciągał się on na 175 kilometrach. 
Sao Paulo, czerwiec 2009Sao Paulo należy do grona najbardziej zakorkowanych miejsc na świecie. 10 czerwca 2009 roku padł rekord. Suma wszystkich korków w mieście wyniosła 293 kilometry. 
Moskwa, listopad 2012Podobny status posiada Moskwa. Rekordowy korek miał miejsce 30 listopada 2012 roku. Wtedy samochody poruszające się po wielopasmowej obwodnicy Moskwy stanęły w korku na 3 dni. Rosyjskie władze zapewniły kierowcom stojącym w korku pomoc psychologa.