Od przybytku głowa nie boli! Coraz więcej ciężarówek.

Do sierpnia 2016 roku do rejestru trafiło ponad 52 tysiące nowych przyczep i naczep ciężarowych. Zapowiada się na to, że ten rok będzie dla branży TSL jeszcze lepszy od ubiegłego!

Rekordowy sierpień 

Jak wynika z raportu PZPM, liczba nowych naczep i przyczep ciężarowych zarejestrowanych w sierpniu 2016 roku wzrosła o jedną czwartą w stosunku do sierpnia ubiegłego roku. Największy skok odnotowano w sektorze naczep ciężarowych, których przybyło o prawie 43% w porównaniu do 2015 roku! Sytuacja ma się dobrze również w przypadku naczep lekkich, których liczba przekroczyła w sierpniu 3,5 tysiąca – dla porównania rok wcześniej wynosiła ona 2,8 tysiąca. 

Którzy producenci naczep i przyczep dominują?

Najwięcej zarejestrowanych przyczep i naczep ciężarowych o masie całkowitej powyżej 3,5 tony stwierdzono w obrębie firmy Schmitz Cargobull (ok. 3,5 tys.). Niewiele mniej odnotowała spółka Krone (3,3 tys. zarejestrowanych pojazdów). Jeśli chodzi o przyczepy lekkie, ich dominującym producentem jest firma Neptun-Sorelpol, która posiada jedną trzecią udziałów na rynku. 

Jakie marki samochodów ciężarowych?

Według danych PZPM w 2015 roku największą popularnością wśród ciężarówek o DMC powyżej 3,5 tony cieszyły się MAN-y. Na kolejnej pozycji znajduje się firma DAF, która odnotowuje również rewelacyjne wyniki w sprzedaży samochodów o DMC powyżej 16 ton. Jeśli chodzi o samochody dostawcze niezmiennie od lat pozycję lidera zajmuje Fiat Ducato z liczbą 8116 zarejestrowanych na rynku pojazdów.