Przewóz ładunków

O czym należy pamiętać podczas przewozu ładunków?

przewoz ladunkowPrzewóz ładunku powinien opierać się według ściśle określonych zasad, które są dokładnie opisane w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Co przepisy mówią o ładunkach o dużych rozmiarach?

Czy ładunek może wystawać poza obrys samochodu? 

Zgodnie przepisami przewóz ładunku, który wystaje poza boczne krawędzie auta jest dopuszczalny pod warunkiem, że całkowita szerokość pojazdu wraz z ładunkiem jest nie wyższa niż 2,55 metra. W przypadku samochodów, które posiadają taką szerokość bez ładunku, granica ta została zwiększona do 3 metrów. Poza tym ładunek może wystawać poza tylną część pojazdu o maksymalnie 2 metry, a poza przednią – 0,5 metra (1,5 metra od siedzenia kierowcy).

Oznakowanie ładunku to podstawa!

By przewóz ładunków wystających poza obrys samochodu nie naginał przepisów, należy ładunek dokładnie oznaczyć. Część, która wystaje z przodu, powinna zostać wyposażona w pomarańczową chorągiewkę lub dwa białe i dwa czerwone pasy. Elementy wystające z tyłu należy oznaczyć białymi i czerwonymi pasami umieszczonymi na ładunku. Jeśli przewożony ładunek wystaje również z boku – należy na najbardziej wystającej jego krawędzi umieścić pomarańczową chorągiewkę o wymiarach 50×50 cm. Niezastosowanie się do tych zasad, grozi mandatem w wysokości 100 złotych. A jeśli przewożony ładunek zasłania tablice rejestracyjne lub zaburza widoczność podczas jazdy – kwota mandatu wzrasta do 250 złotych.

Przewóz ładunku – najlepiej powierzyć to fachowcom

By uniknąć problemów z przewozem ładunku, warto zlecić go tym, którzy znają się na tym najlepiej. Zgłoś się do nas! Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Robimy to od lat z niezmienną pasją, zaangażowaniem i przede wszystkim niezawodną skutecznością. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zadzwoń: 61 225 6081. Zapraszamy! ????