Spedycja krajowa Wrocław

Przybliżamy i tłumaczymy najważniejsze pojęcia związane ze spedycją.

Spedycja – choć każdy z pewnością nie raz spotkał się już z tym pojęciem, na pewno nie każdy potrafiłby je precyzyjnie zdefiniować. Warto więc wyjaśnić je sobie dokładniej, rozłożyć na czynniki pierwsze i przybliżyć jego znaczenie wszystkim tym, którzy zainteresowani są tą tematyką.

Spedycja jest gałęzią gospodarki która zajmuje się planowaniem i organizowaniem przewozu ładunków. Usługa spedycyjna zlecana jest przez przez różnorodne podmioty prawne lub fizyczne i może dotyczyć transportu: towarów, surowców i materiałów, płodów rolnych, produktów i półproduktów, roślin, zwierząt, ludzi itd. Zadaniem spedycji jest dobranie właściwego środka transportu oraz zaplanowanie całego procesu przewozu.

W zależności od kryterium podziału można wyróżnić kilka rodzajów spedycji. Ze względu na obszar, na którym realizowany jest przewóz, wyróżnia się spedycję międzynarodową i spedycję krajową. Ze względu na rodzaj środka transportu używanego podczas przewozu można natomiast wyszczególnić spedycję gałęziową (w której występuje tylko jeden środek transportu, np. samochód ciężarowy, statek, samolot) i spedycję intermodalną (angażującą kilka różnych środków transportu).

Spedycja międzynarodowa Wrocław

Spedycja międzynarodowa, jak sugeruje sama nazwa tej gałęzi, zajmuje się organizacją przewozu towarów pomiędzy różnymi krajami. Jeśli zleceniodawca zleca usługę w Polsce i wyznacza miejsce docelowe na terenie dowolnego innego kraju, zadaniem spedytora jest takie rozplanowanie transportu, by towar trafił do niego w wyznaczonym terminie i w nienaruszonym stanie. Nasi specjaliści pracujący we Wrocławiu zajmują się tą dziedziną od lat, dzięki czemu bezproblemowo udaje im się zorganizować transport nawet do bardzo odległych miejsc.

Spedycja krajowa Wrocław

Zadaniem spedycji krajowej jest natomiast organizacja przewozu ładunku na terenie Polski. Zleceniodawca zwracający się do oddziału we Wrocławiu musi wskazać rodzaj i ilość towaru, miejsce docelowe, termin dostawy oraz przekazać inne niezbędne spedytorom informacje i wytyczne, po czym mogą oni przejść do przygotowywania dokumentacji, planowania transportu i jego praktycznej realizacji.

Międzynarodowy transport drogowy Wrocław

HiT Transport posiada oddziały w kilku miastach Polski, miedzy innymi we Wrocławiu. Zajmujemy się realizacją transportu ciężarowego na terenie kraju oraz międzynarodowego transportu drogowego. Nasze dotychczasowe doświadczenia są bardzo rozległe – przewóz towarów do różnych krajów europejskich umożliwił nam zdobycie doświadczenia, które jest w tej branży bardzo cenne. Dlatego też możemy obecnie oferować usługi na najwyższym poziomie, z których chętnie korzysta coraz większa rzesza klientów kierujących swoje towary zarówno na rynki zagraniczne, jak i na rynek krajowy.

Transport ADR Wrocław 

Jeśli chcesz zlecić transport ADR firmie, które wykona zlecenie odpowiedzialnie, profesjonalnie i z zachowaniem wszelkich obowiązujących w Europie procedur, skontaktuj się z nami. HiT Transport oferuje wysokiej jakości usługi w zakresie przewozu ładunków niebezpiecznych. Jeśli chcesz poznać szczegóły tej usługi, skontaktuj się z naszym oddziałem we Wrocławiu.

Zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty interesowane współpracą z nami. Zachęcamy do kontaktu z naszym oddziałem we Wrocławiu oraz z pozostałymi oddziałami w innych miastach.

53-015 Wrocław

Aleja Karkonoska 45
Tel.: 71 700 04 20

NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770 
e-mail: wroclaw@hit-transport.pl

Godziny otwarcia:  
poniedziałek – piątek: 8 – 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne