Święta triada TSL, czyli transport, spedycja i logistyka

Co kryje się za tajemniczym skrótem TSL? Czemu tak ważne jest, żeby elementy TSL współdziałały? O tym piszemy w niniejszym artykule.

transport spedycja logistyka - triada TSLBez TSL trudno sobie wyobrazić istnienie i funkcjonowanie większości przedsiębiorstw związanych z przewozem dóbr, które wykorzystywane są w gospodarce. I przez wzgląd na ważność tej triady, poświęcamy jej niniejszy artykuł. 

Co to jest TSL? 

Skrót TSL pochodzi od pierwszych liter słów TRANSPORT, SPEDYCJA I LOGISTYKA. Jest to trzy dziedziny, które współdziałają ze sobą, tworząc najskuteczniejszy sposób przewozu towarów z jednego punktu do drugiego. Dzięki nim tak sprawnie funkcjonuje handel międzynarodowy oraz krajowy. Każdy z poszczególnych elementów triady wnosi swój bardzo istotny wkład w przebieg procesu i każdy z nich jest tak samo ważny. Ta doskonała synergia to fundament każdej gospodarki. 

Transport, spedycja, logistyka – jak działa święta triada? 

Towar dowieziony do celu to efekt prac podejmowanych na każdym z poziomów TSL. Często nie zdajemy sobie z nich nawet sprawy. Zanim bowiem towar dotrze do celu, jego przewóz musi być odpowiednio zaplanowany i zorganizowany pod kątem terminów, sprzętu i monitorowania, a do tego potrzeba grona ekspertów z obszaru transportu, spedycji i logistyki. Ważne, żeby w czasie realizacji zlecenia byli oni ze sobą w stałym kontakcie, co upłynnia proces, a także uwalnia go od błędów. Błędów, które w przypadku wielu zleceń mogą kosztować tysiące… 

Wiele jest firm, które świadczą usługi z zakresu TSL, ale trafić na taką, która odsunie od Twojej firmy ryzyko kosztownych błędów jest niezwykle trudno. Do ich grona zalicza się na szczęście firma HiT Transport, która działa w branży od wielu lat, początkowo obejmując swoimi usługami tereny Poznania i okolic, obecnie rozszerzając swoją działalność na wiele innych miast w Polsce. Zapraszamy do współpracy!