Transport i spedycja – duet idealny

Czy transport byłby w stanie istnieć ez spedycji, a spedycja bez transportu?

transport i spedycjaO trudnościach w relacjach spedytorów i kierowców krążą legendy – my sami popełniliśmy na ten temat artykuł, choć dajemy słowo, że nie z własnego doświadczenia ???? Nieco inne są jednak relacje między branżami. Transport i spedycja tworzą idealny związek, w którym jedno praktycznie nie może istnieć bez drugiego.

Transport bez spedycji?

Czy wyobrażasz sobie transport bez spedycji? My nie. Co prawda suma summarum przewoźnikowi udałoby się w końcu dowieźć ładunek na miejsce, jednak zajęłoby to kilkukrotnie więcej czasu i kosztowało dużo więcej wysiłku niż z pomocą spedytora. Spedytor jest niedoceniany, często nawet nielubiany przez kierowców, jednak to dzięki niemu transport przebiega szybko i bezproblemowo, a firma transportowa nie ponosi niepotrzebnych strat.

Spedycja bez transportu?

A czy z kolei spedycja istniałaby bez transportu? Niemożliwe. Spedytor zajmuje się organizowaniem przewozu, gromadzeniem i przyjmowaniem zleceń i różnego rodzaju czynnościami, których realizowanie bez transportu nie miałoby większego sensu.

Transport i spedycja – zawsze i wszędzie razem

Jak zatem łatwo zauważyć, transport i spedycja są komplementarnymi, zależnymi od siebie dziedzinami, które działają najlepiej, gdy są ze sobą połączone. Dzięki sprawnej współpracy spedytora i kierowcy towar jest szybko i sprawnie przewożony w wyznaczone miejsce, a zyskuje na tym nie tylko firma transportowa, ale również cały przemysł. Szybszy przewóz towarów oznacza bowiem szybsze dotarcie do miejsca sprzedaży i większy obrót gotówki w danej jednostce czasu. Transport lub spedycja w pojedynkę nie dałyby rady osiągnąć podobnych wyników.