Transport międzynarodowy Wrocław

Jak transport międzynarodowy wpływa na rozwój polskiej gospodarki?

Polska gospodarka rozwija się w bardzo szybkim tempie, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat. Niewątpliwie rozwój ten byłby dużo wolniejszy, gdyby nie usługi transportowe, które pozwalają na eksport polskich towarów za granicę.

Międzynarodowy transport drogowy Wrocław

Zadaniem transportu drogowego jest przewiezienie towaru z jednego miejsca do innego za pomocą samochodów ciężarowych lub innych pojazdów poruszających się po drogach. Transport międzynarodowy będzie zaś dotyczył tych sytuacji, kiedy przewozi się towar za granicę. W sytuacji, gdy na dany produkt produkowany w Polsce istnieje duży popyt w krajach np. Europy Zachodniej, właściwe zorganizowanie transportu jest kluczowe dla zwiększenia eksportu tego produktu, a w związku z tym – zwiększenia jego produkcji i stopniowego rozwoju danej gałęzi naszej rodzimej gospodarki.

Do produktów, które są eksportowane w Polski w największych ilościach w ostatnich latach, należą meble. Polska branża meblarska dzięki temu rozkwita i zaczyna dominować na światowym rynku. Rosnący eksport dotyczy też oczywiście produktów spożywczych, owoców i warzyw. W ciągu ostatnich kilku lat wzrosło zainteresowanie między innymi polskimi pieczarkami. Jesteśmy też największym na świecie eksporterem jabłek. Niewiele osób wie o tym, że znajdujemy się w czołówce eksportu ślimaków. Do chętnie kupowanych i wykorzystywanych za granicą polskich produktów należą też maliny oraz czarna porzeczka.

Zainteresowanie tymi produktami to szansa na rozwój dla branży spożywczej, meblarskiej, sadowniczej i wielu innych. Aby jednak osiągnąć sukces, trzeba zadbać o wszystkie elementy – nie tylko o wydajną, opłacalną produkcję, ale także o bezpieczny i szybki transport wszystkich tych towarów za granicę. I tu właśnie zaczyna się przejawiać rola międzynarodowego transportu drogowego oraz naszego oddziału we Wrocławiu, który zajmuje się jego organizacją i realizacją.

Spedycja międzynarodowa Wrocław

Organizacja transportu nosi miano spedycji i jest to bardzo złożona dziedzina usług. Przygotowanie i zrealizowanie przewozu towarów na skalę międzynarodową wymaga dobrego planowania, koordynacji działań i sprawnego zarządzania. Dlatego warto to zadanie powierzyć specjalistom – firmie z doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Dzięki temu proces przebiegnie sprawnie, zgodnie z założeniami, terminowo i bezpiecznie. Oddział HiT Transport we Wrocławiu z powodzeniem realizuje te zadania od lat, zdobywając zaufanie coraz większej liczby klientów.

Spedycja krajowa Wrocław

Oczywiście także przewóz towarów na terenie kraju ma wpływ na jego rozwój gospodarczy. Dlatego w ramach naszej działalności zajmujemy się również spedycją krajową. Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkie podmioty, które chciałyby podjąć z nami współpracę w tym zakresie. Poniżej widoczne są dane kontaktowe naszego oddziału we Wrocławiu. W zależności od lokalizacji, zachęcamy też do kontaktu z pozostałymi oddziałami naszej firmy.

Transport ADR Wrocław

Kolejna usługa, z której możesz skorzystać we Wrocławiu, to transport ADR, czyli przewóz ładunków oznaczonych jako niebezpieczne. Mogą to być wszelkie substancje łatwopalne, wybuchowe lub w inny sposób szkodliwe po zetknięciu ze środowiskiem. Zajmujemy się tym w pełni profesjonalnie. Aby poznać szczegóły, zadzwoń lub skontaktuj się z nami mailowo. Oddział we Wrocławiu zaprasza do współpracy.