Zgubione kluczyki i co dalej?

Mimo, iż od najmłodszych lat jesteśmy przyzwyczajeni do pilnowania kluczyków zdarzają się sytuacje, że tak mała rzecz może nam się zgubić. Ze względów bezpieczeństwa nie wolno nam ignorować tego faktu

Mimo, iż od najmłodszych lat jesteśmy przyzwyczajeni do pilnowania kluczyków zdarzają się sytuacje, że tak mała rzecz może nam się zgubić. Ze względów bezpieczeństwa nie wolno nam ignorować tego faktu. Jest to o tyle poważna sprawa, ponieważ nigdy nie wiadomo kto nasze kluczyki odnajdzie. W obecnej sytuacji powiedzenie „ szczęście w nieszczęściu” idealnie pasuje do posiadaczy starych aut, ponieważ klucz jest przeznaczony jedynie do uruchamiania silnika oraz otwierania drzwi. Przedstawiamy kilka wskazówek jak poradzić sobie w rozwiązaniu tego problemu.

Wymiana zamków, kiedy konieczna?

Jeśli jesteśmy przeświadczeni, że kluczyki zostały skradzione, konieczna jest wymiana wszystkich zamków, a także stacyjki.

W sytuacji, gdy jesteśmy przekonani, że kluczyki nie trafią w niepowołane ręce na przykład zauważyliśmy, że wpadły do rzeki, powinniśmy wyrobić reprodukcję głównego klucza w autoryzowanym serwisie. Najistotniejsze będzie udowodnienie, że to my jesteśmy właścicielami auta. Musimy wobec tego pamiętać, aby idąc do serwisu zabrać ze sobą wszelkie niezbędne dokumenty. Jeśli auto kupiłeś na firmę lub leasing niezbędne będzie wypełnienie kilku dokumentów mających na celu potwierdzenie Twojej tożsamości.

Zgłoszenie na policję

W przypadku kradzieży kluczyków należy niezwłocznie skontaktować się z policją. Jeśli tego nie zrobisz, a ktoś ukradnie Twój samochód, stracisz prawo do ubiegania się o odszkodowanie.

Ubezpieczenie AC

Jeśli mamy wykupioną polisę tego typu, dorabianie klucza także musisz zgłosić ubezpieczycielowi.